חסר רכיב

מלאך רוטשס- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם מלאך רוטשס במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד בבית בתל אביב בתאריך 14.9.1939 (מלאך מוצאו מיוון אך נולד בישראל), היה בגן ילדים בשכונת  התקוה, למד בבית ספר יסודי דתי שנקרא עמיאל מכיתה א'-ח'. עבר לביה"ס מקצועי מקס פיין, למד שם 3 שנים.  התגייס לצה"ל בשנת 1958, שירת 3 שנים מתוכם שנה אחת בקבע, היה מדריך ספורט (מד"ס).


הכיר את גיגי כהן כשהיה בנבחרת חיל האוויר. הם לקחו 3 פעמים את גביע הרמטכ"ל. המאמן היה עמנואל שפר, לפני זה אימן אות לוניה דבורין, לאחר זכייה בגביע הרמטכ"ל קיבל מלאך הטבה מעזר וייצמן שהיה מפקד חיל האוויר לטוס אתו טיסת כיף, זאת התודה שקיבל מעזר וייצמן.


השתחרר מהצבא בשנת 1961.

 

כדורגל

שיחק בגיל הילדים, הנערים, והנוער בכל השנים בבני יהודה ת"א, המאמן היה דוד סולמי, שיחקו אתו בנוער השחקנים הבאים: יוסף מהלל, גרונדמן, עימן טסה דני לוי ואלוני.

הקבוצה הייתה קבוצה מעולה ומאמן היה דוד סולמי, בני יהודה שיחקה אז בליגה ב' והוא העביר לבוגרים את השחקנים שהיו בקבוצת הנוער שהיו בגילאי 16-17 ואז הקבוצה עלתה בתוך שנתיים שני ליגות, מדובר בליגה א' וליגה לאומית, שיחק שם בסביבות 4 שנים, בבני יהודה בכלל שיחק בין השנים 1953-1963.


כאשר השתחרר מצה"ל עבד תקופה באגד ת"א כשכיר, היה שם שנה אחת בלבד.

בצבא הכיר את אשתו והתחתן אתה. החתונה התקיימה בקיבוץ עין חרוד, שם הם התגוררו, שמה של אשתו נעמה. הם גרו בעין חרוד ולחתונה הוזמנו את כל קבוצת בני יהודה.

גר שנה בקיבוץ עין חרוד ואז עבר חזרה לבני יהודה והם גרו בשכונת התקוה, המאמן היה עמנואל שפר, מלאך רב עם המאמן ואז היה שם אותו בצד והתאמן בצד, הוא מאוד נפגע.

באותו זמן ירדה קבוצת מכבי רחובות מליגה א' לליגה ב', אנשי מכבי רחובות שמעו שמלאך  הסתכסך עם המאמן, ובני יהודה שהיו זקוקים לשוער הגיעו לביתו של עזריקם מילטשן ויחזקאל הרמלך ויוסי סרסטר, ונפגשו כדי לשכנע וכמובן הציגו את עצמם שהם מבני יהודה, בקשר להחלפת שחקנים.

מלאך לא ידע אפילו איפה זה רחובות, שכנעו אות להגיע לניסיון וגם העבירו את גיגי כהן לבני יהודה, וכמובן מלאך עבר לשחק במכבי רחובות, התנאי של מלאך לא לקבל כסף אלא לסדר לו עבודה, סודרה לו עבודה במקום שנקרא פרי הדר בניהולו של מר  לזיי גורודסקי, מלאך עבד שם 25 שנה.


שיחק במכבי רחובות עד גיל 32 ואז עבר קורס מאמנים בווינגט  והחל לאמן קבוצות כדורגל הבאים: מכבי רחובות, הפועל אשקלון, ביתר אשקלון, נוער הפועל מרמורק , לאחר מכן חזר למכבי רחובות והפך ליו"ר האגודה.


היה יו"ר אגודת מכבי רחובות, הוא החליף את אבנר פרליס, לאחר 20 שנה פרש  מלאך מפעילות במכבי רחובות.


פתח עסק עצמאי של מוצרי ספורט שנקראה אולימפידה ומוצר נוסף שהוא מכר ריהוט גן, היה שותף עם השוער יעקב רודיק, העסק פעל בהצלחה כ-6 שנים, בגלל מלחמת המפרץ סגרו את העסק, בתקופה הזאת נבחר שוקי פורר לראשות, ושוקי הציע לו להיות הנהג שלו ואיש אמונו. היה אתו 12 שנה, ואז יצא לפנסיה.


כיום מלאך פנסיונר, מתעסק כרגע עם נדל"ן ועובד מהבית.

רואה משחקי כדורגל, בעיקר משחקי חוץ, אוהד את ריאל מדריד ומנצ'סטר יונייטד, בארץ אוהד את מכבי ת"א ובני יהודה, אוהב מאוד ספורט בארץ וגם כדורסל ועוד.

 

חסר רכיב