חסר רכיב

אמנון דמתי- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם אמנון דמתי במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד ברחובות בבית היולדות ברחוב בנימין, בתאריך 21.11.1944.
היה בגן צביה במרמורק, למד בבית ספר תלמוד תורה ברח' בנימין שנה אחת בלבד ועבר ללמוד בבית ספר עממי (ע"ש סמילנסקי) מכיתה ב' עד כיתה ח'. בגיל 14 עבר לקיבוץ ניר יצחק בנגב, שם היה 3 שנים וחצי.

שיחק בנוער בנערים של מכבי שעריים. שיחקו איתו בנוער אבישי לוי, אקטע אריה, מתי רצון, מוטי גור, דוד פרידמן ובנימין ויינברג. אימנו אותו יהודה חדד, ניסים זהבי.

התגייס לצה"ל, ובתחילה היה בפיקוד הדרכה בצריפין במפקדה כדי שיוכל להמשיך לשחק כדורגל. המשיך במהלך השירות לשחק בשעריים ויצא לאימונים. בזמן הזה השתתף במשחק של מכבי שעריים שניצחה את מכבי ת"א בחוץ.
שירת בצה"ל 3 שנים, היה נהג של קצין אג"ם דוב גיל, שהיה שולח אותו לאימונים עם הרכב.

לאחר השחרור מצה"ל התקבל לעבוד באגד לוד בעזרת האחים דמתי. עבד שם כ-5 שנים עד 1971, ועבר לעבוד באגד רחובות עד יציאתו לגמלאות בשנת 2004. לאור בקשות המשיך לעבוד כגמלאי כשמונה שנים באגד.

כיום עובד אצל חברו בחברה לכלי רכב הסעות והסעות של אזרחים, עובדי צה"ל ובתי ספר ונהנה מהחיים.
לא נוסע בשבת, רואה משחקי כדורגל, ליגה אנגלית וספרדית, אוהד את ריאל מדריד.

כדורגל
כאמור התחיל את הקריירה בנערים שערים ושיחק גם במהלך השירות הצבאי.
שיחק במכבי שעריים בבוגרים. מאמניו היו: יצחק שימחי, חליבנר, שנאור, לוניה דבורין. שיחקו איתו: אלי שרעבי, יוסי הרשקוביץ, מרדכי שוקרי, אהרון שטרוסברג, בזוזק, עזרי לוי, מאיר מלמד וגדעון מנצור.

בשנת 1966 יצאו אמנון דמתי ואריה אקטע לנסיעה לחו"ל, מאחר שהצטיינו בנוער של מכבי שעריי, כולל הקבוצה הבוגרת. ראו את המשחק בין גרמניה לאנגליה של שנת 1966.

כשנכנס לעבוד באגד, מצבו לא היה קל. הוא התחתן והקים משפחה והחליט לפרוש מקבוצת מכבי שעריים בגיל 26, אחרי הירידה מהליגה בשנת 1969.
הספיק לשחק נגד מכבי ת"א במגרש גלי גיל נגד רפי לוי.
במשחק ליגה נגד הפועל חדרה במגרש מכבי רחובות בעט בגובה, נפל על הראש, איבד את הכרתו והובהל לבית החולים קפלן. המאמן היה אז לוניה דבורין, שהגיע לבקר בבית החולים ומאוד דאג לאמנון.

במשחק ליגה נגד הפועל באר שבע באצטדיון ווסרמיל, המאמן חליבנר עמד ליד קורת השער, וכשבעטו לכיוון השער חליבנר חסם את הכדור והציל גול בטוח ולא אישרו את השער.

חסר רכיב