חסר רכיב

אריה אקטע (פאצ'י)- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם אריה אקטע (פאצ'י) במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד ברחוב בנימין ברחובות בתאריך 30.10.44. הלך לגן ילדים בשעריים, ולאחר מכן לבית ספר יסודי תלמוד תורה בשעריים. למד עד כיתה י"א בבית ספר עיוני ושנה נוספת בתיכון מקצועי אורט רחובות.
כנער למד ועבד כחשמלאי אצל עמנואל אטינגר עד גיוסו לצה"ל.
התגייס לצה"ל ושירת בחיל השריון, המפקד היה דוד אלעזר.

הספיק לשחק בנבחרת הכדורגל של השריון. שחקנים ששיחקו אתו בחיל השריון היה יחזקאל חזום ובזוזק בין השנים 1963-4. סיים את שירותו הצבאי בסוף 1965. חזר לעבוד כחשמלאי אצל אותו קבלן, עד כניסתו לעבודה באגד רחובות (מה שהיה לא מובן מאליו) האיש שדאג לו הוא מר יהודה מדהלה, שגם דאג לו למניה באגד.
אריה התקבל כחבר אגד בשנת 1970, עבד בחברה במשך שנים רבות. וגם היום ממשיך לעבוד באגד תיירות מספר שעות ביום.

רעייתו שושנה אידידה, ממשפחת מנצור מטירת שלום. הזוג נשוי שנים רבות. במשפחת אקטע 5 בנים ו-3 בנות , חלק מהילדים כבר לא בין החיים.

כדורגל
התחיל לשחק בנערים של מכבי שעריים במגרש מכבי רחובות, מגרש קשה ללא דשא, חול בלבד.
התקדם ושיחק בנוער והבקיע שערים רבים, המשחק הראשון בבוגרים נגד קבוצת הכוח רמת גן הבקיע אריה 3 שערים.
משחקים רבים נערכו במגרש הפועל רחובות, שם כבש אריה שערים רבים נגד קבוצות מהליגה העליונה.
משחק נגד ביתר תל אביב כבש שער בדקה השמונים, שער ניצחון וירטואלי, במשחק ליגה שבו נוכחתי אני אישית שהתקיים במגרש באצטדיון בלומפילד ביפו, גברה מכבי שעריים על הפועל תל אביב 3:1, שני השערים הבקיע אריה אקטא.

במשחק ליגה נגד קבוצת בני יהודה באצטדיון בלופילד, גברה מכבי שערים 4:1. שער ראשון היה דווקא של בני יהודה. לאחר מכן אריה אקטא הבקיע 2 שערים ואריה פלד שני שערים.

לפני מספר שנים ביקר אריה אקטא את טוני שרעבי שחלה בסרטן וראה אותו בסוף דרכו, טוני ז"ל היה אחד השחקנים הגדולים ברחובות, כוכב כדורגל, אך הסרטן בו חלה סיים את חייו.

אריה פרש מכדורגל בשנת 1972. היה אחד השחקנים הטובים ברחובות, כבש שערים רבים במהלך המשחקים בהם שיחק, היה שחקן מעולה וחשמלאי מעולה.
כיום אוהד ספורט בעיקר של ריאל מדריד.

חסר רכיב