חסר רכיב

בנימין (בומה) ויינברג- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם בנימין ויינברג במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד בחדרה במרץ 1951, גר בנתניה ובגיל 200 עברה המשפחה לכפר ורבורג, אביו היה וטרינר,

עבד שם במשך שנים בכל המושבים באזור.

היה בגן ילדים בכפר ורבורג וכן בבית הספר האזורי באר טוביה עד כיתה ב', לאחר מכן המשפחה עברה לגור ברחובות ברח' איינשטיין מס' 3.

למד בבית הספר שפרינצק עד שנת 1965, למד בתיכון תמר ברחובות (דשליט) 4 שנים עד שנת 1969.

התגייס לצה"ל עד שנת 1972, בצבא עסק בחיל השריון ואחרי חצי שנה בגלל היותו ספורטאי מצטיין עבר קורס מדסים והיה מדס בבית ספר לשריון בבסיס ג'וליס עד השחרור.

בומה ויינברג החל את דרכו במכבי שעריים לאחר שהצטיין באליפות צה"ל בשנת 1971 ואז הציע לו מאמן נבחרת פיקוד הצפון ג'וני הרדי להצטרף למכבי חיפה. בשנת 1973 באוקטובר פרצה מלחמת יום הכיפורים והוא גוייס כטנקסיט בחיל השריון בגדוד אסף יגורי שהיה סיפור במלחמה.

 

כדורגל

בנימין ראה משחקי כדורגל של הפועל רחובות בליגה א' בשנות השישים והיה אוהד מושבע של הפועל רחובות.

חבר שלו לקח אותו לאימון של מכבי שעריים ולא לפועל רחובות שאותם הוא אהד אותם. כשהגיע למכבי שעריים היה בגיל 10 בילדים ועם השנים הגיע לקבוצת הנוער מכבי שעריים. שיחקו יחד אתו: עמי גובס, יוסי שפיצר, עמי מחרבי, מיכה בר ורוני בר.

בשנת 1968 שוער מכבי שעריים היה מיקי מיכאלי שנפצע במשחק ושבר את רגלו.

שבת לאחר מכן בתאריך 8.3.63 היה יום הולדת 17 של בינימין ואז באותה שבת שיחק כשוער ראשון נגד הפועל פתח תקוה בפתח תקוה ושערים הפסידה 1:0 פנדל של בועז קופמן. המצטיין במשחק היה השוער בנימין ויינברג,

שיחקו אתו השחקנים: יצחק מזרחי, גדעון מנצור, בזוזק, אריה שרעבי, ינון שעובי, אריה אקטע, אבישי לוי, אריה פלד, סוסתיאל, מלצמן, פרחיה אלי וגרינטוך.

שיחק במשחק האחרון במכבי שעריים נגד הפועל תל אביב בשנת 1969 בו שעריים הפסידה 1:0 וירדה לליגה א'.

באותה שנה היה משחק גמר גביע המדינה נגד הכח רמת גן, שעריים הפסידה 1:0.

בנימיו הצטרף למכבי חיפה לאחר שסירב להצעה שקיבל מביתר ירושלים. לאחר שנפצע אנושות במלחמת יום הכיפורים ועבר שיקום ממושך חזר בנימין ויינברג לבן הקורות של מכבי חיפה.

בעונה 1974-5 עבר לשחק ביריבה העירונית הפועל חיפה תמורת 50 אלף לירות והכנסות ממשחק ידידות שנערך בין שתי הקבוצות, באותה עונה שאותה סיימה הפועל חיפה היה המקום השלישי, הוא התמודד עם השוער אליהו בניש על אפודת השוער הראשון, כאשר אף אחד מהם לא זכה לעדיפות. את העונה שלאחר מכן הוא החל כשוער ראשון, אבל ירד לספסל בעקבות יכולת לא טובה.

ויינברג קיבל הזדמנות נוספת לאחר תקרית שהייתה בין השוער בניש למנהל הקבוצה, הפעם הוא כבר לא אכזב ולאחר שהצטיין בניצחון על האלופה באר שבע תפס מקום של קבע בהרכב, בקיץ ביקש לעזוב את הקבוצה ולחזור לרחובות אך מנהלי הקבוצה שכנעו אותו להישאר. הוא קיבל את סרט הקפטן בעונת הכדורגל בשנת 1977-1978, המשיך לעמוד בשער הקבוצה עד 1980.

בגלל סכסוך מסויים עזב בנימין ויינברג את הפועל חיפה והצטרף לבני יהודה שם שיחק במשך 3 שנים עד 1984.

לאחר מכן חזר כשעור מחליף לאבי רן במכבי חיפה.

פרש מכדורגל בגיל 34, כיום בנימין ויינברג איש עסקים, עוקב אחרי משחקי הכדורגל בארץ ובחו"ל.

חסר רכיב