חסר רכיב

יוסי שפיצר- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם יוסי שפיצר במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד בתאריך 1.4.49 בבית היולדות ברחוב בנימין ברחובות, היה בגן ילדים בשעריים, התגורר ברח' רבי עקיבא עד גיל 12. המשפחה עברה להתגורר בשיכון סלע ברחובות. למד בבית ספר יסודי שנקרא עממי כ-שנתיים שלוש ואז עבר לביה"ס ויצמן ברחובות עד כיתה ח'. למד תיכון ערב ושבו לימד משה זיילר ז"ל, ובשעות היום עבד כשרברב עד גיל 18 ואז התגייס לצה"ל, שירת כמדריך בצאלים והיה בחטיבה 7 וגם בחטיבה 14 עד סיום שירותו.

בזמן שירותו הצבאי מפקדו היה יוסי אנגלדר שהיה גם אוהד של הפועל תל אביב, נתן ליוסי לצאת למשחקים של מכבי שעריים, הוא היה קצין חינוך ראשי.

יוסי שפיצר שירת 3 שנים בצה"ל.


כדורגל

בגיל 13-14 בא יוסי לקבוצת הפועל רחובות, שם פגש את יחיאל חיימוביץ וביקש להתאמן אך התחילו לבקש ממנו מיסים ושיביא ציוד מהבית, זה לא התאים ליוסי ואדם מסוים שכנע את יוסי להגיע למכבי שעריים, שם נתנו ליוסי נעלי כדורגל, ציוד ספורט וכבר בשבת שיחק שם.

יוסי הגיע ביום רביעי וכבר בשבת שיחק בקבוצת הנערים של מכבי שעריים.

לאחר מכן הגיע לקבוצת הנוער כאשר המאמן היה אהרון פוגל, שיחקו אתו ביחד שחקנים הבאים, ינון שעובי, ש. גמליאל, עמי מחרבי, איתן שוורץ, מיכה בר ובנימין ויינברג.

עד גיוסו לצה"ל של יוסי שיחק בקבוצת הנוער עילית וכן בקבוצת הבוגרים של מכבי שעריים.

מאמן הקבוצה היה ישראל חליבנר שראה אותו משחק ואמר לו תשחק חזק.

יוסי עבר לשחק בקבוצת הבוגרים, המאמן היה יצחק מזרחי, מדובר בליגה א', שיחק שם עד 1978-9.

יוסי גם שיחק במשחק על העלייה לליגה לאומית בחיפה.

שיחק זמני במכבי כפר גבירול והעלה אותם לליגה ב' ואז חזר לשחק במכבי שעריים, המאמן היה יהודה חדד והוא שיחק עם שחקנים ינון שעובי, מוטי חיימוביץ, איתן מדמוני, זינדני , פרחיה, גרינטוך, סוסתיאל, ובזוזק, שיחק עד 1977-8, ואז עבר לשחק בקבוצת מכבי רחובות כשנה.

נפצע בברכו ופרש ממשחק והפך למאמן קבוצות נוער במכבי שעריים בפועל מרמורק ובמכבי רחובות, כל זאת עד 1983, ואז פרש גם מאימון.

מאוד מאוכזב ממכבי שעריים כי כשהגיע להיכנס למשחקים הסתובב בין השערים ובסוף נתנו לו להכנס וזאת הייתה הפעם האחרונה שהוא ביקר במשחק של מכבי שעריים.

אוהב לצפות במשחקי כדורגל בטלוויזיה, אוהד של ריאל מדריד וארסנל.

כיום ממשיך לעבוד במטווח של עיריית רחובות הנמצא בחבצלת.

חסר רכיב