חסר רכיב

מרכדי (מוטי) נחמני- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם מוטי חיימוביץ במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד ברחובות בבית היולדות ברח' בנימין בתאריך 23.5.1960.

היה בגן ילדים בקרית משה עד גיל חובה, למד בבית הספר חב"ד בקרית משה

עד כיתה ג', משם עבר לביה"ס תושייה גם בקרית משה עד כיתה ו', המשיך ללמוד

בבית ספר מקצועי נגרות 3 שנים, סיים בשנת 1975.

התגייס לצה"ל בשנת 1978, היה רק שנה אחת בגלל המצב הכלכלי של המשפחה.

עבד זמני בתנובה רחובות. בשנת 1981 בגיל 21 נכנס לעבודה במכון ויצמן עד היום במח' הובלות.

נשוי למיכל, שלושה ילדים ושני נכדות, אשתו גננת ועובדת עד היום.

 

כדורגל

בביה"ס המקצועי בו למד בגיל 12 לימד שם מדריך ספורט בשם חזי שאימן ילדים בהפועל מרמורק, ראה את מוטי נחמני והציע לו להגיע לביה"ס לכדורגל של הפועל מרמורק, ומשם

הגיע לקבוצת הנערים של הפועל מרמורק ושיחק שם שנתיים ואז עבר לקבוצת הנוער והצטיין שם. שיחקו אתו בנוער ובנערים השחקנים הבאים:

ניר לוין, נרי שרעבי, רפי כהן, עופר בלילה, שמיל חנובר, זורי שעובי, עמית שוורץ.

המאמנים היו: מוטי אוחיון, יואש לוי.

עבר לשחק בקבוצת הבוגרים של הפועל מרמורק, במשחק אימון שנערך כל יום חמישי משחק הנוער והבוגרים, ניגש אליו גיגי כהן שאימן את הבוגרים של הפועל מרמורק וביקש ממנו שיצטרף לשחק בקבוצת הבוגרים, ומאז עבר מוטי קבוע לשחק בקבוצת הבוגרים של הפועל מרמורק.

המאמנים שהיו לו בבוגרים:

גיגי כהן, יהודה חדד, אליעזר שפיגל, מאיר חייקה, נתן ברזילי, רוני מוסקוביץ.

שחקנים ששיחקו עם נחמני בבוגרים:

חגי שרעבי, זורי שעובי, נרי שרעבי, ירון תמיר, אמיר לבינגר, שמיל חנובר, ניר לוין, ג'קי שרעבי, שלמה נחמיאס, אילן קריאף, עופר שרעבי ז"ל, עופר שרעבי הגדול, בכר שעבד באגד.

שיחק בהפועל מרמורק עד שנת 1982-3, הקבוצה עלתה לליגה ארצית, אימן אותו שם יהודה חדד, שנה לאחר מכן לא הסתדר עם הנהלת מרמורק ואז הושאל למכבי רחובות שם שיחק שנתיים, לאחר מכן חזר לשחק בהפועל מרמורק לעונה אחת ואימן אותו אליעזר שפיגל בליגה הארצית.

המשא ומתן עם הפועל מרמורק לא הצליח ובשנת 1985 חזר למכבי רחובות, במשחק אימון נגד מכבי שעריים, ואת שעריים אימן אז עופר אליהו שראה אותו משחק ומיד ביקש מהנהלת שעריים להחתים את נחמני שיעבור לשחק במכבי שעריים לחצי עונה.

שיחקו אתו בשעריים:

אמיר לבינגר, מרציאנו, שלמה קירט, מוטי חיימוביץ, אופיר עפג'ין, יוסי אפללו, שוקי נחמני, מיקי בן שטרית.

שנה לאחר מכן חזר לשחק בהפועל מרמורק, ושוב לא הסתדר עם הנהלת מרמורק, זה היה לקראת אמצע העונה, חזר למכבי רחובות שהיו במשבר גדול בתחתית וביקשו עזרה, האיש שטיפל בזה היה בוטוין משה וכדורי מטעם מכבי רחובות, פנו להפועל מרמורק לקנות את הכרטיס ליגה שלו לצמיתות ואז ניצחו מכבי רחובות 11 משחקי ליגה ונשארו בליגה, המאמן היה גדי כרמלי.

 

קוריוז

המשחק הראשון היה נגד הפועל באר יעקב וניצחו את באר יעקב 6:1, מוטי נחמני הבקיע 5 שערים, לאחר מכן פנו מהנהלת יבנה שרצתה מאוד את מוטי נחמני שישחק אצלם, אך מתברר שהיו איומים על מכבי יבנה לא לקחת אותו, ואז נשאר במכבי רחובות עד הפרישה.

פרש ממשחק הכדורגל בגיל 45 בשנת 2009. הפרישה הייתה בגלל בעיות גב קשות גם עקב העובדה שהרים משקל כבד במח' ההובלות שם עבד.


קוריוז

במשחק ליגה א' בין הפועל מרמורק להפועל אשדוד במגרש קשה מאוד עקב הגשמים הרבים שהיו, ניצחה הפועל מרמורק 1:0 משערו של מוטי נחמני, באותו משחק כמעט שלא יכלו לראות ממטר בגלל הגשם, אומנם מרמורק ניצחה אך דווקא הצטיין השוער של הפועל אשדוד , יעקב כהן שמו שנכנע פעם אחת בלבד.

 

קוריוז נוסף

מוטי נחמני היה שחקן מאוד מהיר, שחקנים לא יכלו לעצור אותו, הוא שתפסו אותו ביד או שהיו מפילים אותו.

מוטי רואה היו משחקי כדורגל בטלוויזיה, אוהד של הפועל תל אביב, אוהד בחו"ל את קבוצת איאקס, מתחיל את העבודה מוקדם מאוד וכשהוא מגיע הביתה  חייב לנוח, ורואה משחקי ליגה א' ולאומית בימי שישי ובעיקר של הפועל מרמורק ומכבי שעריים.

 

חסר רכיב