חסר רכיב

יהודה מודחי- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם יהודה מודחי במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד ברחובות בבית היולדות ברח' בנימין בתאריך 5.1.1952.

היה בגן ילדים בכיכר החשמונאים מגיל 5, ביה"ס יסודי למד עד כיתה ו' בחשמונאים מכיתה ז' עד ח' במוריה בשעריים.

לאחר מכן עבר לביה"ס מקצועי עמל רחובות ברח' דרך יבנה בשנת 1966 במגמה מכונאות וכן עבד אצל  ג'ני יעקב יחד עם דוד קייזר במכוניות ציטרואן, עבד 4 ימי עבודה ויומיים לימודים, עבד ברח' עזרה ברחובות וגם אצל יאיר מזרחי שהיה מומחה לגיר אוטומטי  וכן אצל ישראל טורס ומשה ליליאן, המכוניות היו מכוניות פרינץ.

הערה: יאיר מזרחי היה מומחה לגיר אוטומטי ללא לימודים.

עבר לעבוד בפולקסואגן אצל מרדכי סקילי עד לגיוסו לצה"ל, המנהל היה יוסי אוסבחר שהיה שותף של מרדכי סקילי והוא הביא את הסוכנות.

התגייס לצה"ל לנצחנים בתאריך 4.11.69 ושירת שם 3 שנים בהדרכת טירונים, היה סמל מחלקה.

השתחרר בתאריך 25.11.1972.

 

כדורגל

התחיל לשחק בנוער של הפועל מרמורק בשנת 1967 בזכות המשפחה שהיו שחקני כדורגל מעולים, הגיע לשחק בהפועל מרמורק, המאמן היה זקורי שעובי, שיחקו אתו בן עמי חלף, אהוד שלומי, שלמה שלום והשוער שלמה נחמיאס.

 

קוריוז

בשנת מסוימת הקבוצה הייתה צריכה לשחק נגד הפועל בדימונה ולא היה מאמן ואז נסעו לדימונה כאשר יהודה מודחי עשה את ההרכב ולא היה שוער והקבוצה שיחקה עם השוער עמי מודחי ז"ל שהיה רזה מאוד והקבוצה הפסידה 12:0

הקבוצה של דימונה אמרו "איזה רזה, הוא כמו מקל של בן שימוש.

לאחר מכן עבר לשחק בבוגרים בשנת 1969 כשחקן ספסל, המאמן היה יהודה חדד ויהודה מודחי התגייס תוך כדי המעבר לבוגרים.

באותה שנה 1970 ניצחה הפועל מרמורק את הפועל באר יעקב, 8:0 ובאותה עונה עלתה הפועל מרמורק לליגה לאומית.

אחרי המשחק של הפועל מרמורק מול אשקלון שעריים יצאו במשחק ליגה נגד בת ים תיקו והמשחק הקובע היה הדרבי הרחובותי, שבוע לפני המשחק יהודה חדד הודיע שהם יוצאים הביתה ולוקחים ציוד לכמה ימים מהבית ויוצאים למחנה אימונים, ויהודה שהיה חייל לא יכל לנסוע איתם והודיע ליהודה חדד שידבר עם המפקד בנושא שישחרר אותו למשחק החשוב, כשהגיע לבסיס בשעה 16:00 אושר לצאת והגיע הביתה. עבר דרך קפה סביון שם פגשו אותו חנן עדני שאמר לו שיקח אותו הביתה, חנן הסיע אותו לביתו לקחת תיק ולקפוץ לקבוצה בקרית ענבים.

עקבו אחרי חנן עדני שנסע במשך שעתיים ללא הפסקה לכיוונים שונים שלא יזהו והגיעו עד קריית ענבים למפגש הקבוצה, יום רביעי בשבוע ידעו שהמשחק בחיפה והתחילו להתארגן כשיוצאים לצפון והם לנו בנהריה בבית לאופר.

אוהדי שעריים חיפשו היכן מרמורק שוכנים בצפון ורק ביום שישי בשעה 21:00 גילו שנמצאים שם והגיעו להפריע למנוחת השחקים והרחיקו אותם משם, היה מתח גדול.

כאשר נכנסו לאצטדיון בקרית אליעזר שהיה מלא ורק טריבונה אחת היו אוהדי מרמורק.

במחצית התוצאה הייתה 0:0 ותיקו הספיק, ואז שעריים כבשה שער ראשון בדקה ה-60, אחרי שקיבלו את השער כמה דקות החליט המאמן יהודה חדד להחליף את יואש לוי ויהודה שיחק כמגן וגם נכנס לשחק יהושוע דניאלי שהחליף את דוב רסלר והיתר רשום בספרי ההיסטוריה.

מה שאומר שיהודה זכה לשחק בקבוצה ובמשחק הכי חשוב של הפועל מרמורק מימיו וגם שנת העלייה ההסטורית.

הגיעו לרחובות ואמו של יהודה חיכתה בקוצר רוח ושמחה שהגיעה כאילו לאחר מלחמה.

שיחק בליגה הלאומית והמאמן היה משה ליט,בק מאמן הכושר היה בני קונפורטי, הוא שיחק במהלך השנה בליגה הלאומית. הקבוצה ירדה לליגה א' והמשיכה לשחק שם ובשנת 1975 פרש ממשחק הכדורגל.

באותו זמן למד הסמכה במכונאות רכב שתקופת מלחמת יום הכיפורים, היה מגוייס 8 חודשים ברציפות ברמת הגולן ואז פרש סופית ממשחק הכדורגל, כיום רואה משחקים בטלוויזיה, אוהב כדורגל טוב ומרמורק בלב.

עבד במוסך בשנת 1981 כעצמאי, טיפל בעיקר בפולסואגן ואאודי, היה מנהל בעל המוסך, השותף שלו היה אבינועם צעידי, הם נפרדו בשנת 1994 והוא המשיך לעבוד לבד על שנת 2002 ואז סגר את המוסך, למד קצין בטיחות ותעבורה ובשנת 2000 קיבל את התעודה ובשנת 2002 סגר את המוסך והתחיל לעבודה כקצין תעבורה, עד היום עובד כקצין בטיחות בתעבורה בקבוצת יהודה פלדות.

חסר רכיב