חסר רכיב

עוזר גרינטוך- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם עוזר גרינטוך במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:


נולד באיטליה בתאריך 23.5.1947  ההורים עברו את השואה בפולין ולעוזר יש אחות בשם חיה.

המשפחה עלתה לישראל בשנת 1948 במעברה בפרדס חנה, אחרי תקופה המשפחה עברה לכפר סבא וקיבלו שם בית.

היה בגן ילדים בכפר סבא עד הכניסה לכיתה א' בביה"ס היסודי ברנר בכפר סבא ואחרי זמן עבר לביה"ס תל נורדאו בתל אביב ברח' פרישמן פינת סירקין שם למד עד כיתה ח', עבר לביה"ס מקצועי מקס פיין ולמד שם 4 שנים (גם בילה כל היום בים). האם הייתה מחפשת אותו בים, חבר הטוב שלו היה משה איש כסית.

התגייס לצה"ל במאי 1965 לחיל השריון והיה בגייס, המפקד שלו היה אלוף טל והסגן היה הרצל שפיר, בתפקיד שלו בצבא היה מד"ס במשך כל השרות, שנתיים וחודשיים.

במהלך השרות לפני מלחמת ששת הימים עבר לביה"ס לשריון, היו אתו המד"סים  הבאים: יוסף מרימוביץ, עמירם שפירא ז"ל שנרצח במינכן. שם הכיר את שוער הכדורגל מיקי מיכאלי, היה בנבחרת השריון כי לקחו את כל שחקני הכדורגל ששירתו בשריון לבית השריון, המאמנים היו יצחק שניאור ואריה רדלר, היו שם 40 שחקנים בנבחרת, מפקד הסדנא בג'וליס שמו ברק, במקרה מסוים ראה את עוזר באוטובוס והוריד אותו משם ואמר "אני אדבר עם ברק והכול יהיה בסדר". אשר הלכו לאכול ארוחת בוקר אצל מזעקי בשעריים, הזמינו ראות, הוא רצה לאכול שם לבן וסלט, הודיעו לו התימנים פה לא אוכלים לבן וסלט פה אוכלים רק אוכל תימני, ומאז אוכל אוכלת תימני בלבד.

 

כדורגל

מגיל צעיר שיחק בשכונה ואחרי זה הלכו לשחק במגרש המכביה בתל אביב, שיחק בקבוצת הילדים של מכבי ת"א וכן בנערים ובנוער, המאמן בנוער היה דב מאליס, שיחקו אתו גיורא שפיגל, בלו, מלצמן, עוזיאל, אשר גרטלר, דרור ברנור, קידמי ואלי פרחיה ז"ל, שיחק שם עד גיוסו לצה"ל, הם נחשבו הצעירים של ג'רי בית הלוי.

באימון מסוים סיבב  עוזר את הברך והיה מושבת שנה, בשלב מסוים פנה לעוזר מאיר טוביאש ואמר לעוזר אני מאמן את מכבי הרצליה ותעבור למכבי הרצליה לשנה אחת, זה היה בשנת 1967, שיחקו אתו במכבי הרצליה האחים מסיקה והמאמן היה מאיר טוביאש ומשם עבר לשחק במכבי שעריים, העברה הייתה בין עוזר לבין מיקי מיכאלי, עברו עוד לשעריים מלצמן, אלי פרחיה, ולינקר, זה היה בשנת 1968, עוזר שיחק בשעריים 10 שנים, המאמנים שהיו לו שם, יצחק שימחי, יצחק מזרחי, אליעזר שפיגל ומשה ורון.

שחקנים ששיחקו אתו בשעריים: אריה פלד, יצחק מזרחי, עזר לוי, משה בזק, אבישי לוי, אריה אקטע, ינון שעובי, יוסי כהן, שפיצר, צבי ראובן, בומה ויינברג, בן שושן, שלמה קירט, עמי גובס, אריה שרעבי.

עוזר שיחק שם עד שנת 1976 ואז פרש ממשחק הכדורגל.

התחיל לעבוד באגד בשנים 1968-9, סידר את זה יהודה מדלה.

הציעו לעוזר לעבור לעבוד בדן כי יש מחר ועדת קבלה וקיבלו אותו לעבוד בדן, הוא עשה בדיקות כאשר הוא עוד חבר אגד והיה גם בדן, המשיך עוד חודש באגד ואז עבר לעבוד בדן שם עבד 40 שנה ו-20 שנה הוא רק בתיירות כמנהל ולאחר מכן עבד עוד 10 שנים על הקו כנהג ואז פרש סופית מהעבודה וזה היה בשנת 2018.

עוקב אחרי מכבי שעריים, הוא שיחק בקבוצת הוותיקים של רחובות, רואה משחקים בטלוויזיה של קבוצות מחו"ל, אוהד את ברצלונה ואוהד ביירן מינכן ואוהד את מכבי ת"א.

חסר רכיב