חסר רכיב

זורי שעובי- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם זורי שעובי במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד ברחובות בבית החולים קפלן בתאריך 6.4.1961, הבן של בני שעובי ורות זכרם לברכה, היה בגן ילדים ברח' יהודה המכבי, שם הגננת לילי דויטש ז"ל, למד בביה"ס יסודי בית חינוך (בן צבי) מכיתה א' עד ו'. מכיתה ז' עד ט' למד בביה"ס קציר, מכיתה י' עד י"ב באורט רחובות עד סיום הלימודים.

התגייס לצה"ל בחודש יולי 1979, שירת 3 שנים ושלושה חודשים כי האריכו לו בגלל מלחמת שלום הגליל.

השתחרר מצה"ל באוקטובר 1982, שירת בביה"ס לחימוש בבה"ד 20 בצריפין.

התחתן עם בת זוגתו ורד לבית גלמן בחודש יוני 1982.

התחיל את עבודתו בעיריית רחובות בחודש דצמבר 1982, באגף המיסים, עובד בעירייה כ-40 שנה, ניהל את התנועה והחניה ברחובות וכן  ניהל את התשתיות בעירייה, כיום הוא מנכ"ל התאגיד המים וזה יהיה עד שיצא לגמלאות.

 

משפחה

נשוי לורד למעלה מ-40 שנה, להם שלושה ילדים בני 39, 36, 30, וארבע נכדות.

המשפחה עברה לגור ברח' ויצמן ברחובות.

עובד בתאגיד המים מזה 6 שנים.

 

כדורגל

כילד קטן היה משחק גם בשכונה וגם במגרש הכדוריד לשעבר של הפועל ואז ראו שהוא ילד מחונן ושחקן מעולה.

כשקלטו אותו העבירו אותו מיד לקבוצת הנערים, לפני זה לא הייתה חטיבה צעירה במרמורק.

בגיל 12 כבר היה בקבוצת הנערים של מרמורק, המאמן היה  יוסף כהן ז"ל, שיחק שנתיים ואז הגיע מאמן ששמו חזי בנק שבנה את החטיבה הצעירה של הפועל מרמורק ואז זורי קידמו לנוער בגיל 14. שיחקו אתו בקבוצת הנוער עופר שרעבי הגדול, ירון טמיר, מנחם עדני, ישראל נתן השוער.

בגיל 16 עבר לשחק בקבוצת הבוגרים של הפועל מרמורק, המאמן רחמים טלבי שהעלה אותו לשחק בקבוצת הבוגרים.

טלבי היה מאמן שחקן בהפועל מרמורק וזה היה בשנת 1977-8, שיחקו איתו בבוגרים: מאיר חייקה, יוסי פטאל, יגאל בן אברהם, חגי שרעבי, אהוד שלומי, אילן קריאף ושלמה נחמיאס.

 

המאמנים במהלך השנים:

גיגי כהן, יהודה חדד, פנחס קינסטליך, גולדבפרב, שאול אלבוכר, אריה בג'רנו, אליעזר שפיגל, רוני מוסקוביץ, יורם ארנשטיין, מאיר חאייקה.

שיחקו איתו: ניר לוין, שמיל חנובר, מוטי נחמני, אהוד אידן, ג'קי שרעבי, אהרון כהן, אילן בן דרור, דורון רוזנטל, בנצי פנקס.

 

קוריוז

שבוע לפני תחילת העונה שבסיומה עלו הפועל מרמורק לליגה הארצית, המאמן היה יהודה חדד, זורי נפצע בקרסול שבוע לפני פתיחת הליגה ויהודה חדד לא קיבל את העובדה שזורי לא ישחק.

המשחק הראשון היה נגד הפועל דימונה בדימונה. זו הייתה עונת העלייה, הקבוצה שעתה במלון בנאות המדבר וביום שישי בערב אחרי ארוחת הערב, המאמן יהודה חדד לקח את זורי למטבח של המלון ואמר להכין לו שמן רותח ובצל ושום ושם בשקית והכניס את הרגל לתוך השקית וחבש ואמר לזורי "תישן עם זה על הלילה ובבוקר תקום חדש".

זורי התלבש והתחיל לזוז ולא יכול לזוז כי הייתה לו פציעה קשה.


פרש ממשחק הכדורגל בשנת 1994, אימן את הפועל מרמורק 6 שנים ובתוך השנה השישית הקבוצה חזרה מליגה ב' לליגה א' ואז נפרד מהקבוצה והתחיל לאמן את מכבי שעריים משנת 2000 במשך 4 שנים ולאחר מכן פרש סופית מאימון ומשחק כי ההתנהלות לא התאימה לזורי בגלל התפקיד  הציבורי בעירייה.


אחרי שנים חנן עדני שהיה כבר לפני פרישה מתפקידו כיו"ר מונה זורי לכהן כיו"ר עמותת הפועל מרמורק וזה היה רק לשמר את הקבוצה, מיד אחרי זה קיבל זורי תפקיד חדש של מנכ"ל תאגיד המים ברחובות, וכן הגיעו רוכשים לקבוצת הפועל מרמורק שעשו את הפריצה קדימה וגם את הפרישה של זורי סופית.


כיום עובד זורי בתאגיד המים ושומר על המשפחה הנהדרת שלו, רואה משחקים בטלוויזיה, בעיקר משחקי חוץ ומשחקי חו"ל, משחקים בארץ בליגת העל, לאומית וא', וממשיך לאהוד במיוחד את הקבוצה של הבית שלו הפועל מרמורק.

חסר רכיב