חסר רכיב

משה גמליאל- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם משה גמליאל במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:


נולד בבולגריה בתאריך 1.10.1939, המשפחה עלתה לארץ בשנת 1949, היה בגן ילדים בבולגריה בביה"ס יסודי עד כיתה ב'.

המשפחה הגיע לגני תקווה למחנה מעבר, שם למד בביה"ס עממי עד כיתה ח', עם סיום הלימודים התחיל לעבוד במסגרות עד הגיוס לצה"ל, עבד כשוליה, לא למד תיאורטית.

בבית היו 3 בנים והמצב הכלכלי לא היה טוב.

התגייס לצה"ל בשנת 1958, שירת בפיקוד מרכז ושיחק בנבחרת פיקוד מרכז בכדורגל, שיחקו איתו: אמציה לבקוביץ, ישראל שמואל, בובי קלמי, יעקב גרונדמן.

אימן אותו שם אליעזר שפיגל, תחילת דרכו הייתה ליד הבית, שם שיחקו כדורגל בגני תקוה והייתה קבוצה בליגה ג', שמה היה הפועל גני תקוה, התחיל לשחק כחלוץ ואז נפצע אחד השוערים ושמו אותו זמני ואחר כך קבוע כשוער.

ראו אותו אנשים מהפועל פתח תקווה בנוער והעבירו אותו אליהם, מי שראה אותו היה אורי קרני, שיחק שם שנה בלבד, שיחקו אתו שם צבי מרכוס ואמנון מזרחי.

בזמן שהותו בצבא פנו אליו מהנהלת הפועל פתח תקווה, האם הוא מעוניין לעבור לשחק בהפועל רחובות, המאמן היה אז שמואל מולא סגל בהפועל רחובות, משה הסכים, היה בחור צעיר שעבר לשחק בהפועל רחובות, משחקו הראשון היה  בימק"א ירושלים נגד ביתר הקוריוז פנה שרק ביום רביעי כמה ימים לפני עבר בהתאחדות וכבר שיחק שם במשחק הגרוע ביותר בארץ, עם קהל רע, שיחק בהרכב הראשון של הפועל רחובות, המאמנים היו משה ליטבק, עמנואל שפר, זאב בסרגליק, שיחקו אתו בהפועל רחובות, שם שיחק בין השנים 1958 – 1962.

יהודה חדד, בצלאל מודחי, ציון שרעבי, מאיר שרעבי, יהודה מקחל.

באותו זמן הצטרף לקבוצת הכדור יד של הפועל רחובות למסע משחקים באירופה ומאוד הצטיין שם.

שיחק במשחקים רבים בהפועל רחובות עד הירידה בשנת 1962, ואז עבר לשחק בהפועל מחנה יהודה.

שיחק שם משנת 1962 – 1966.

אימנו אותו בהפועל מחנה יהודה: זכריה רצאבי, משה ורון, נחום סטלמך, שחקנים ששיחקו אתו בני רצון, יוחאי אהרוני, ציון אהרוני, מנחם מישאל, אלקנה שמן, יגאל רצאבי.

 

סיפור

הייתה פרשה אחרי הירידה של הפועל מחנה יהודה מליגה לאומית לליגה א', לא רצו לשחרר אותו לשום קבוצה, משה עבד באותו זמן כמסגר כל חייו וגם שיחק כדורגל, עבד קשה מאוד.

התחתן בשנת 1977, יש לו שלושה ילדים וארבעה נכדים, אחרי הפרישה מכדורגל, עבד במסגרות.

בשנת 1981 עבר לדרום אפריקה, היה בדרום אפריקה 16 שנים, הילדים שלו למדו בדרום אפריקה, הייתה לו שם  מסגריה גדולה עם עובדים, הם חיו עד סוף שנת 1995, בתאריך 1.1.96 חזרו לארץ, מכר את כל מה שהיה לו.

כיום עוסק רק בשמירה בבתי ספר וגני ילדים, כל יום עד שעה 14:30 הוא מחוץ לבית.

הוא נח כשעה ולא יוצא, הילדים גרים מחוץ לפתח תקוה, הוא עצמו גר עם אשתו בפתח תקוה, עוקב אחרי משחקי הכדורגל, בעיקר בליגה האנגלית ולפעמים משחקי ליגת העל, אוהד את קבוצת צ'לסי, רואה את מכבי ת"א בכדורסל.

הקשר עם משפחתו יוצא מן הכלל.

חסר רכיב