חסר רכיב

גדי יניב (יאנייק)- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם גדי יניב (יאנייק) במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד  בבית החולים בחיפה בתאריך 18.8.1938, המשפחה גרה בכפר אתא, היה בכפר ילדים בכפר אתא כמו כן בביה"ס היסודי בכפר אתא, למד שנה אחת בבית ספר מקצועי בקריית חיים, הגיע ללימודים באופניים מכפר אתא לביה"ס, לא אהב ללמוד, התחיל לשחק כדורגל בכפר אתא ורק למד 3 שנים חשמלאות בטכניון בחיפה, סיים 3 שנים בביה"ס ערב ובבוקר עבד מגיל 15 בבית החרושת אתא.

התגייס לצה"ל בשנת 1956, היה בחיל חימוש יחד עם משה גמליאל, שירת שנתיים וחצי עד 1959, שירת בצריפין ושם הכיר את משה, התאמן יחד עם משה בפיקוד מרכז בנבחרת עצמה.

המשפחה עברה לגור בתל אביב, במהלך שירותו הצבאי פנה אליו משה גמליאל ומשך אותו להפועל רחובות.

כשהגיע להפועל רחובות קיבל אותו אדם בשם יואל אברבוך שהיה היו"ר של הפועל רחובות, זה היה בשנת 1959.

שיחק שם 3 שנים ואז עבר לשחק בהפועל רמת גן.

 

קוריוז

היה בועט בעיטות אדירות חזקות ושבר במהלך העונה את כל הזכוכיות והחלונות של בית הספר בית חינוך.

המגרש היה ללא דשא ובאותה שנה יואל אברבוך דאג לחרוש ולשתול דשא במגרש, הקשר של גדי היה עם קיבוץ קבוצת שילר עם אדם בשם אמנון שטוסר ואילן טננבאום ששיחק עם גדי בהפועל רחובות.

יום אחד לקח יואל אברבוך את גדי לאכול במסעדת הפועלים ברחובות וכן בקפה חבקין.

למשחקי דרבי הלכו ברגל ממגרש הפועל למגרש מכבי.

בשנת 1961-2 עבר גדי לשחק בהפועל רמת גן חצי עונה ראשונה ושיחק גם בשנה השנייה, זה היה בשנת 1963 ואז זכתה הפועל רמת גן באליפות ישראל, המאמן היה דוד שוויצר, שיחק בהפועל רמת גן 4 שנים.

אימנו את גדי בהפועל רחובות משה ליטבק, עמנואל שפר ושיחקו אתו בהפועל רחובות יהודה חדד, יהודה מקחל, מאיר שרעבי, משה חלף, עזריקם בנאי, יואל מרגון ופוזננסקי.

בהפועל רמת גן אימנו אותו משה ורון, דוד שוויצר, משה ליטבק, שיחקו אתו בהפועל רמת גן צבי היימן, שלמה לוי, כתב ששון, מרדכי בנבנשתי, יעקב חודרוב, משה פרל.

לקחו אליפות בשנים 1963-4, לאחר מכן עבר לשחק בהפועל רעננה ולאחר מכן בהפועל לוד והפועל גבעתיים.

אימן קבוצות נוער וילדים בהפועל רמת גן, מכבי ת"א.

כאשר שיחק בהפועל רמת גן, סודרה לו עבודה בעיריית גבעתיים כחשמלאי, עבד שם 25 שנה, יצא עם פנסיה טובה. לאחר הפרישה בשנת 2000 אימן קבוצות ילדים במכבי תל אביב והפועל רמת גת.

המשיך לעבוד פרטי בתיקוני חשמל בבתים, אחרי תקופה מסוימת כעצמאי ואחרי 10 חזר לעירייה וניהל את אולם הספורט של העירייה במשך 12 שנה.

חזר לעבוד באולם כדי להיות עסוק, כיום רואה משחקי כדורגל בחו"ל, אוהב את ברצלונה וליברפול, אוהד את מכבי חיפה, רואה משחקי כדורסל, לא מתעניין יותר בהפועל רמת גן

חסר רכיב