חסר רכיב

צבי תדמור (1944- )

צבי תדמור (וישליצקי) נולד ב- 1944 ברחובות. יוסף אביו, היה חבר בתנועת החלוץ בפולין, הגיע לארץ ישראל בשנת 1923, בגיל 19, וכעבור זמן הגיע לרחובות כדי לעזור לדודתו טובה ולבעלה יצחק ביאליק בניהול ביהח"ר למשקאות קלים, שהיה הראשון במושבה. אימו דינה לבית אהרונוביץ עלתה לארץ ב-1934. אחיו הבכור יעקב תדמור היה קבלן בניין ברחובות ואחותו התאומה סימה רביד עסקה בהוראה ובמשחק.

צבי החל ללמוד בגיל צעיר בסטודיו של נעמי סמילנסקי. מאוחר יותר למד גרפיקה שימושית בתל אביב, זמן קצר עבד בתחום ובהכנת תערוכות. אחר כך המשיך לצייר במסגרות שונות במהלך חייו.

הוא המשיך את לימודיו במנהל עסקים תוך כדי עבודתו במשרד האוצר, ואחר כך למד ניתוח מערכות מידע וניהול פרויקטים תוך כדי עבודתו בבנק ישראל. בבנק ניהל את מינהל מילוות המדינה ויותר מאוחר את חטיבת משאבי האנוש והמינהל של הבנק ונתמנה לחבר הנהלת הבנק. תוך כדי עבודתו החל ללמוד לתואר ראשון בהיסטוריה וגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית בירושלים, המשיך לתואר מוסמך בגיאוגרפיה עם התמחות בלימודים עירוניים.

מאוחר יותר צבי המשיך לצייר במרכז לאמנות חזותית של רחובות, אצל חווה ראוכר וג'ורג' יונס ואחר כך אצל יואל שמוקלר בבית האמנים ברישום מודל עירום. כמו כן, למד פיסול אצל תומס דטרוי ז"ל. בשנים האחרונות מצייר אצל ג'ורג' יונס בבית על"ה.

לאחר פרישתו לגמלאות החל להתנדב בארכיון לתולדות רחובות כחוקר היסטוריה וגיאוגרפיה במספר תחומים: רפואה, אמנות, פועלים ועוד.
צבי הקים את המוזיאון הווירטואלי באתר האינטרנט של הארכיון  בו ציורים המתארים את נופה של רחובות, דמויות בחיי המושבה, עיסוקים שהיו ואינם בצד תיאור קורות חייהם של האמנים. ב-2018 צבי אצר תערוכה של אמנים שציירו את רחובות. התערוכה הוצגה בבית העם ברחובות ומוצגת דרך קבע במוזיאון הפרדסנות ברחובות.

עבודותיו של צבי הוצגו בתערוכה קבוצתית בבית יד לבנים במלאות 130 שנים לעיר רחובות ביולי 2020.
הוא משלב בעבודותיו מקום וזמן הנוגעים לעיר רחובות בה נולד עם סיפורים היסטוריים אותם חקר.

צבי נשוי לרחל (שלה) ולהם שלושה ילדים: גיא (1967), גיל (1969), שני (1977) ושמונה נכדים.
חסר רכיב