חסר רכיב

סבטה דורושובה (1976-

סבטה דורושובה נולדה באוקראינה, ברית המועצות לשעבר. הוריה עלו לארץ בשנות ה- 90 ולימים התיישבו ברחובות. סבטה נשארה מספר שנים בברית המועצות על מנת לסיים את לימודיה. היא עלתה לארץ בגיל 30 נשואה ואם לשלושה בנים.

כבר כילדה בת ארבע בבית הוריה היא לא חדלה מלצייר. היא התקבלה לאקדמיות לאמנות מובחרות בעולם בפירנצה, קייב ובצלצל ירושלים. היא בעלת תואר מתקדם בספרות אנגלית, עסקה שנים רבות בתחום הפרסום, מאיירת ספרים רבי מכר בעולם המתורגמים לאנגלית, רוסית, סינית, רומנית, יפנית ועוד, מאיירת לסרטים הוליוודיים, פרסומות וזכתה בפרסים בינלאומיים באיור.

בהינף קולמוס היא מקפיאה בזמן סיטואציות, חלומות, פחדים ושאיפות, מציירת את זיכרונותיה בגובה עיניים ובערגה לילדות שהייתה ואינה עוד ושוזרת בהם סיפורי מיתולוגיה ואגדות עמים. במבט אוהב, מרוכך מלא הומור היא מציירת זיכרונות מחי ילדותה וחיי ילדיה שלה.

סבטה יוצרת אמנות מצוירת ביד על נייר. היא ממזגת הרבה מוטיבים מיתיים ומסורתיים מתרבויות שונות עם רעיונות עכשוויים משלה. בחלק גדול מהעבודות שלה, העבר לרוב משולב בהווה. היא שואבת השראה בהיסטוריה של האמנויות, בתמהיל מקומי של תרבויות ובניגודי הטבע האנושי.
היא התפתחה כאמנית בהכשרה עצמית ועבדה בעיקר על איורי ספרים ואמנות למגזינים ומותגים. ספרה המאייר הראשון של המאמר, "ספר הננופר", ראה אור ברוסיה בשנת 2015 והיה מועמד לפרס רב המכר הלאומי. הוא תורגם לרומנית, יפנית, סינית ואנגלית. ספרה השני "כיצד לטפל בילד" ראה אור בסתיו 2016 ברוסיה. כל ספריה הם פרויקטים לאמנות אישית.

לסבטה שלושה פרסי רשימה קצרים עבור איורי האיורים הטובים ביותר בעולם (AOI), עבודותיה מתפרסמות במרכיבי האיור המודרניים המובילים בעולם, ובקיץ 2018 היא נהנתה להיבחר לתושבת האמנים היוקרתית בת שלושה חודשים במלון Art Peace Swatch, שנחאי [1]
אתר האינטרנט בו מוצגות עבודותיה והספרים שכתבה ואיירה - קישור

תערוכת יחיד
2019 - " והילד הזה הוא אני" גלריה בית יד לבנים, רחובות
תערוכה קבוצתית
2020 - "רחובות בת 130 שנה", גלריה יד לבנים, רחובות

הערת שוליים
[1]מתוך כתיבתה של רוני אנקורי, אוצרת תערוכתה "והילד הזה הוא אני".

חקר וכתב - צביקה תדמור
חסר רכיב