חסר רכיב

אהוד אידן- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם אהוד אידן במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד ברח' בנימין ברחובות בתאריך 24.9.1961.

היה בגן ילדים במושב ינון, עלה לכיתה א' ולמד בין הכיתות א'-ג' בבית ספר דתי, לאחר מכן עבר ללמוד בביה"ס הממלכתי חילוני שנקרא פינס עד כיתה ח', לאחר מכן עבר לשנה אחת לביה"ס המקצועי בנס ציונה להכשרה מקצועית

והמשיך 3 שנים בהכשרה מקצועית מכניקה באשדוד.

התגייס לצה"ל בשנת 1979, שירת 3 שנים כנשק בחיל החימוש ואחרי זה בחי"ר.

הבסיס היה ליד בית ג'וברין, היה שם גם נשק עד שחרורו מצה"ל, עם שחרורו עבד במע"מ כפקיד גבייה, לאחר מכן לעבודה במכון ויצמן כנהג נשיאים ומדעני המכון.

בשלב מאוחר יותר קיבל מינוי לנהל את מח' ההובלות של המכון מתחילתה ולאחר מכן קיבל גם את

ניהול הדואר של המכון, עבד שם כמנהל 23 שנים בהובלות ובדואר.

לפני כ-4 שנים עבר לעבוד כרכז לוגיסטיקה בפקולטה לכימיה, היה אחראי על הזמנות קבלנים והיו שם

14 יחידות, עד שלב שבו אהוד נפגע בתאונת עבודה קשה, כיום בחופשת מחלה.

 

כדורגל

התחיל לשחק בבית הנוער בגדרה בגיל 13, בשלב מסוים הקימו דרך ראש המועצה שלום כהן את קבוצת הנוער

של הפועל גדר, שם שיחק בקבוצת הנוער כשנה וחצי ואז עלה לקבוצת הבוגרים של הפועל גדרה בגיל  16, שיחקו אתו שם יגאל קריטי שעבר לאחר מכן למכבי שעריים והמאמן היה נחום דהרי, לאחר עונה אחת הגיעו קבוצות מתל אביב שרצו את אהוד אליהם, המאמן באותו זמן היה אריה שרעבי, במשחק האחרון ביבנה נגד קריית גת, כאשר אהוד אידן

לא משחק כל העונה התבקש ע"י אריה שרעבי להגיע למשחק ולאחר מכן לעלות לשחק, הוא נכנס בדקה ה-70 וכבש שער ניצחון, שער זה שיבקיע אהוד, השאיר את הפועל גדרה בליגה, כשהגיע הבייתה החליטו והחליט משפחת אידן להפסיק לשחק בגדרה.

 

קוריוז

במשחק ליגה בין הפועל גדרה והפועל מרמורק שהיה קובע למרמורק לעלות לליגה עילית, גשרה ניצחה את הפועל מרמורק , ומרמורק לא עלתה.

ואז החליטו במרמורק לפנות למשפחת אידן שאהוד יעבור לשחק בפועל מרמורק, חנן עדני הגיע לביתם בגדרה ואיים

אם הוא רוצה לעבור ואז גם נתן להפועל גדרה צ'ק, ציוד ושני שחקנים, אהוד הגיע להפועל מרמורק לשחק עוד לפני שירותו הצבאי, הוא שירת בפיקוד מרכז וחבר של חנן עדני סידר לו שחרור לאימונים, המאמן היה יהודה חדד, השחקנים ששיחקו איתו: זורי שעובי, שמיל, לוינגר, ניר לוין, עופר שרעבי ז"ל, עופר הגדול וירון תמיר.

שיחק שם 4 שנים ועלו לליגה הארצית.

בשלב מסוים היה לו כבר חוזה חתום בהפועל פתח תקווה ומי שרצה אותו מאוד שם היה המאמן גיורא שפיגל שפעמיים הגיע לרחובות לדבר ולהסביר לאהוד וכן משחקי אימון, שם בדקו את אהוד, איך הוא מתנהל ואז החליטו להחתים אותו.

בשלב מסוים, קרובי המשפחה של אהוד, ינון שרעבי וכמובן משה ברינקס רצו אותו בשעריים, היה לחץ גדול לא לשחק בפתח תקוה אלא לעבור לשערים, אהוד היה בדילמה נוראה מה לעשות ולמי לעבור לשחק.

אבשלום צומן יו"ר מכבי שעריים לחץ את איציק שני שהיה יו"ר מרמורק וזה לא עזר והחליטו לבוררות ואז הוחלט שאהוד עובר לשחק במכבי שעריים, ששיחקה בליגה הלאומית ומשחק הראשון היה נגד הפועל כפר סבא.

באותו עונה בשנת 1985-6 כבדש אהוד 11 שערים בליגה הלאומית, שיחק בשעריים 5 שנים, חלק בליגה הלאומית וחלק בליגה הארצית, לאחר מכן חזר לשחק בהפועל מרמורק שנתיים, לאחר מכן עבר לשחק בסקציה נס ציונה, הבקיע שם 7 שערים והשאיר אותם בליגה.

שיחקו אתו בנס ציונה דני משה, רחמים בר שלום, משה מרקוס, רפי כהן והמאמן היה בן חור מזרחי.

בשעריים שיחקו אתו שמחה גד, מוטי חיימוביץ, שלמה קירט ויצחק צבי, המאמנים היו יצחק שום, עופר בן חור מזרחי, היו"ר היה מעולה ממכבי שעריים שמו אבשלום צומן ואז עבר לשחק במכבי רחובות בגיל 34 לפי בקשת יהודה חדד

שיחק עד גיל 44, שיחק בנבחרת ישראל וותיקים וכן ברחובות וותיקים וגם וותיקי צפרירי חולון, שיחק שם 15 שנים,

המארגן היה דני ימפולר.

התחיל לאמן את הפועל גדרה מס' משחקים ולא שילמו לו והשחקנים לא הגיעו לאימון ואז לאמן את מכבי רחובות מס' שנים ואימן גם את הקבוצה המאוחדת של רמת אליהו ויפו, אימן בביה"ס לכדורגל גם במרמורק וגם במכבי רחובות.

אימן נערים ונוער וגם קבוצה אתיופית.

לאחר מכן פרש סופית מנושא הכדורגל, אוהד את מכבי נתניה, הולך למשחקי הפועל מרמורק וטוען שלמרמורק יש קהל מצויין, רואה בטלוויזיה משחקי ליגת אלופות ומשחקי ליגה א', בעיקר את מרמורק.

 

משפחה

רעייתו רביטל, הילדים שירה, רועי ומיתר וגם מספר נכדים.

כל ערב שבת המשפחה מתכנסת.

 

חסר רכיב