חסר רכיב

יהושע גרינברג- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם יהושע גרינברג במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד בתאריך 18.10.1950 על האונייה פרוטאה שהגיע מפולין בשנת 23.10.1950

הגיע לישראל בין חמישה ימים, הגיעו למקום שנקראה מחנה ישראל ליד לוד, גרו שם עד 1951.

אביו עבד כאופה ברחובות אצל משפחת ליבוב רח' השומרים, היה מגיע פעם בשבוע הביתה ואז המשפחה עברה לגור בשיכון עולים ליד שיכון סלע ברח' ליפקין 3 ברחובות.

הם שלושה אחים, צביקה הגדול, משה הבינוני ושייע הקטן.

היה בגן ילדים אצל גננת בשם לוסייה שנה אחת בלבד. הגיע לבית הספר עולים ברחובות לשנה אחת, ומשם עבר ללמוד בבית חינוך בן צבי עד כיתה ח', לאחר מכן עבר ללמוד בביה"ס מ.מ.מ פקידות מרכז מורים מוסמכים.

במשך שנתיים עד כיתה י' ואז החליט לשחק כדורגל והתחיל לעבוד במאפיה של אביו.

המאפיה הוקמה בשנת 1955 ונסגרה ב-1994, נבנתה בשנות ה-50 ע"י משה מאיר ונקנתה ע"י אביו של שייע מכונס נכסים, המאפיה עבדה עד מלחמת יום הכיפורים עד 1973, כל הילדים גויסו למלחמה.

שייע התגייס לצה"ל בחוד שמאי 1959, היה מדריך נשק בבה"ד 1 במצפה רמון, השתחרר מהצבא במאי 1972.

לפני כ-4 שנים נמכר המקום סופית כמבנה, לאחר סגירת המאפיה אחיו של שייע משה נשוי לבת חבר אגד וכך נכנס לעבוד כחבר באגד, בעקבות אחיו משה נכנס שייע לעבוד כשכיר באגד -6 שנים, ובשלב מסוים נכנס כחבר אגד ועבד עד 2013, 39 שנים, אחרי הפרישה עבד באגד תעבורה.

התחתן עם בת זוגתו, שחקנית כדור יד בהפועל רחובות בשנת 1972.

 

כדורגל

התחיל לשחק בגיל נוער בקבוצת כדורגל הפועל רחובות, המאמן היה שאול כפרה, בין המשחקים הראשונים במשחק ליגה נגד גדנ"ע יהודה, הם ניצחו את רחובות 12:0, השחקנים ששיחקו בנוער יחד איתו: אשר שרעבי, זכאי מודח, משה גרינברג, יענקלה קליימן, ואז עבר לשחק בקבוצה המאוחדת של רחובות מרמורק, המאמן היה יודה חדד, שייע הגיע לשחק בבוגרים בגיל 17, שיחק בתפקיד מגן שמאלי (בנוער שיחק כחלוץ), שיחק בתפקידים שונים במרכז שדה כקשר הגנתי וגם כבלם, שיחק כדורגל עד שנת 1976, פרש מהכדורגל בגיל 26 בגלל שנכנס לאגד רחובות.

שיחק במשחק החשוב ביותר וההיסטורי של הפועל מרמורק נגד מכבי שעריים בקרית אליעזר בחיפה, משחק עליה לליגה הלאומית.

שמר אישית על אלי פרחיה ז"ל שהיה מהעמוד התווך של מכבי שעריים, וחלוץ מוכשר ביותר, כל המשחק לא נגד פרחיה בכדור. במשחק הגיע שייע למצב הבקעה והחמיץ.

היו חגיגיות במרמורק במשך שבוע שלם.

שייע שיחק בליגה הלאומית שנה אחת, המאמן היה משה ליטבק והמאמן הכושר היה בני קונפורטי, כשירדה הקבוצה לליגה שניה שיחק עד 1976, עד הגעתו של מאמן ג'רי חלדי שלא נתן לשייע לשחק במשך כל העונה.

כיום שייע עוקב אחרי הקבוצה, רואה משחקים בטלוויזיה ונהנה, בן היתר הפרישה של שייע באה בעקבות מספר בעיות, רצח של מוטי קינד והיו פציעות רבות ומצא פורקן בקבוצת הכדורגל של אגד רחובות ובקבוצת הוותיקים.

 

 

 

חסר רכיב