חסר רכיב

אילן קריאף- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם אילן קריאף במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

 

נולד בטוניס באריאנה בבית ע"י מיילדת בתאריך 27.1.1951. בגיל 5 עלתה המשפחה לישראל למושב שזור בצפון, היו שם 3 שנים והוא היה שם בגן ילדים.

המשפחה של אמו הייתה בקריית מלאכי, למד בבית ספר יסודי האחים בקריית מלאכי מכיתה א' עד ח'.

התחיל לעבוד במושב תימורים בדרום, עבד שם כנגר במפעל להרכבת שולחנות וכסאות, עבד שם עד גיל 18.

התגייס לצה"ל בשנת 1969, שירת במשמר הגבול, עשה קורס מ'כים והיה בעזה ובבית לחם עד 1972, שירת במשמר הגבול עד סיום השירות שלו, השתחרר בגיל 21 וחזר לעבודה במושב תימורים.

 

כדורגל

אחיו דוד היה שחקן בהפועל קריית מלאכי, ואילן היה מגיע למשחקים לנוער של הפועל קריית מלאכי. שיחק שם בנוער שנתיים ואז עבר לבוגרים ששיחקו בליגה ב' מחוז דרום ב', שם שיחק שנתיים.

שיחקו במשחקי ליגה נגד מכבי רחובות ועוד.

חנן עדני שהיה מנהל כדורגל בהפועל מרמורק ראה אותו במשחקי ליגה בקריית מלאכי ומצא חן בעיניו. הנהלת הפועל מרמורק פנתה להנהלת הפועל קריית מלאכי (המנהל היה מלאכי במועצת הפועלים) להעביר את אילן להפועל מרמורק. אילן הגיע להפועל מרמורק בשנת 1972 כאשר הפועל מרמורק עלו לליגה לאומית. המאמן היה משה ליטבק ומאמן הכושר היה בני קונפורטי, אילן היה שוער שני, הוא היה מחליף לרוני מוסקוביץ.

לאחר מספר משחקים בליגה נפצע רוני ושבר את אצבעו ומאז ועד סוף העונה שיחק אילן כשוער ראשון והצטיין מאוד בהפועל מרמורק.


אילן שיחק בהפועל מרמורק 8 שנים.

 

קוריוז

במשחק ליגה נגד מכבי נתניה בנתניה עמדה לרדת ליגה והיו חייבים לנצח את הפועל מרמורק, השחקנים לא התאמצו ואילן לא ידע שהם לא מתאמצים והם הפסידו 3:1, אילן קיבל אחרי המשחק הזה ציון 10.

 

קוריוז נוסף

במשחק הליגה האחרון של הפועל מרמורק בליגה הלאומית נגד ביתר ירושלים ברחובות, השופט היה פינקלשטיין, המשחק נערך עד השעות המאוחרות בערב, התחיל מאוחר כי הקהל הביתרי פרץ את השערים ונכנס למגרש, לא רצו להתחיל לשחק עד שהקהל יצא והיה מאוחר מאוד.

התוצאה בסיום 1:0 לביתר שנשארו בליגה בעונת 1972-3.


שיחק בהפועל מרמורק עוד שנים עד 1979 ועבר לשחק בהפועל באר שבע, שם שיחק 3 שנים כמחליף למריו זוכובצקי, לאחר מכן עבר לשחק בליגה ב' בהפועל אשדוד שעלו לליגה א'.

 

קוריוז

במשחק ליגה של אשדוד נגד הפועל באר יעקב, הפסידו שם 6:0 ולאחר מכן אשדוד לא הפסידו כל העונה ועלו לליגה א', שיחק שם שנה אחת ואז עבר להפועל קריית מלאכי, ומשם שנה אחת להפועל אשקלון, לאחר מכן עבר לביתר יבנה ואז פרש ממשחק והתחיל לאמן.


חזר לקריית מלאכי ושם פרש סופית ולא אימן קבוצות יותר. אילן היה בצבא אזרח עובד צה"ל בנגריה כ-10 שנים, היה בתובלה ולאחר מכן עבר לעבוד כמכונאי בזמן ששיחק כדורגל והיה מגיע לאימונים למשחקים בטרמפים.

עבד כמכונאי עד הפרישה בשנת 2012, היה כבר בן 64 והחליט לצאת לפנסיה מוקדמת, אשתו קלרה ספרדיה הייתה נוכחת בכול המשחקים גם במרמורק והצטרף אליה אחיו דוד.


למשפחה קרה אסון גדול, הבן חי ז"ל ואשתו ז"ל שהתחתנו בשנת 2010 נהרגו בתאונת דרכים קשה ע"י משאית, לרכב שהיה להם היה פנצ'ר בגלגל ואז עברה משאית והרגה אותם. הבן היה בן 22 במותו.


אילן לא יושב בבית, עובד ברמי לוי אשקלון דרום, פעיל שם, רואה משחקי כדורגל, אוהד את מנצ'סטר יונייטד, אוהב ספורט מאוד, אוהד את הפועל באר שבע והפועל ת"א.

חסר רכיב