חסר רכיב

נתן טאוב- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם נתן טאוב במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד בבית היולדות בבית היולדת ברח' בנימין ברחובות בתאריך 23.11.1947, היה בגן ילדים אצל חסידה ליד בית העם מגיל 4 עד 6, בבית ספר יסודי היה בתחכמוני  מכיתה א' עד כיתה ח', המורים היו יוסף דוד ואלמוזלינו.

המורה היה מכה אותם עם סרגל, לאחר סיום הלימודים בתחכמוני, עבר ללמוד במקווה ישראל חקלאות שם היה רק שנה אחת, לא היה מעוניין במקצוע הזה.

למד ועבד כחשמלאי רכב אצל נוימן את סובול שנקראו אלקטרו ברח' יעקב וכן למד בעמל רחובות שם היה 3 שנים

התגייס לצה"ל ב- 16.11.1965 שירת 3 שנים, חלק היה בסדנא בג'וליס וחלק שנה וחצי בסיני.

סיים את שירותו בנוב' 1968.

עבד כשנתיים כחשמלאי רכב ברמלה, ופתח לאחר מכן עם דובל'ה רסלר בוטיק בפסאז' חרל"פ, שם היה שלושה חודשים. אביו שהיה נהג משאית והוא עצמו היה בן טוב ועבד עם אביו במשאית שעשה הסעות לתלמידים ולים.

עבד במשאית והם הגדילו את העסק, הסעות רבות וכמובן רכבים לטיוליות עד שנת 1982.

אביו חלה מאוד ולא רצה להמשיך, אביו היה בגיל 65 כאשר סיים לעבוד, המחלה התחילה בגיל 65 ובגיל 70 הפסיק לעבוד.

הבן פתח סיטונאות למוצריך מזון לשנתיים ולאחר מכן נכנס לשותפות באוטובוס לחב' עמיתור ל-3 שנים ואז עבר לחב' מיה תור, שם עבד כשכיר, הם נפרדו כשותפים והחברה הוחלפה לתור עד, שם עובד כשכיר וממשיך לעבוד עד היום.

 

כדורגל

בגיל 15 כשחזר ממקווה ישראל הגיע למגרש מכבי רחובות, קיבל אותו בחור בשם יוסי טרסטר, חבר אגד, קיבל אותו לעבוד באגד כנהג, שיחק בנוער, שמות השחקנים ששיחקו אתו, בן ציון בראזה, האחים לביא, צבי מרקוס, דב פפוש פז, המאמן היה יוסף ליברמן.

הנוער של מכבי רחובות הפסידו בדקה האחרונה נגד מכבי פתח תקווה במשחק גביע ומי שהבקיע את השער היה יצחק זלצר שנתן גול לפנתאון.

אחרי השרות הצבאי חזר למכבי רחובות ושיחק בקבוצה הבוגרת, המאמנים שלו היו יחזקאל הרמלך, אהרון פוגל, גיגי כהן, מלאך רוצ'אס, שיחקו איתו דוד פרידמן וגדעון גינסבורסקי.

שיחק במכבי רחובות עד גיל 34. במגרש בשנת 1975 בחודש נובמבר במשחק ליגה נגד מכבי כפר גבירול בליגה ג', משחק קובע לעליה של מכבי רחובות במשחק שהיה מתוח מאוד, שבוע לפני היה משחק ליגה נגד מכבי רמלה, שם מוטי קינד ז"ל הבקיע שער ניצחון ושם היו מלחמות עם כולם.

במשחק שהיה נגד מכבי כפר גבירול, קרה שם האסון הגדול בכדורגל הישראלי, אוהד דקר למוות שחקן ממכבי רחובות מוטי קינד ז"ל. התוצאה בזמן זה הייתה 1:0 למכבי רחובות, המקרה הזה היה החמור ביותר שקרה בכדורגל הישראלי.

נתן שיחק עד גיל 35 ובגיל זה פרש, זה היה בשנת 1982, כיום רואה טלוויזיה משחקי כדורגל בארץ ובחו"ל, אוהד של מנצ'סטר יונייטד  ובארץ מכבי תל אביב, כדורגל וכדורסל.

שם רעייתו ריטה, שלושה ילדים ושמונה נכדים.

כיום ממשיך לעבוד כנהג אוטובוס.

 

קוריוז

במשחק ליגה הביא נתן כדורי אופטלגין ואמר להם שזה כדורי מרץ.

 

 

חסר רכיב