חסר רכיב

מאיר מקחל- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם מאיר מקחל במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד בבית היולדות ברח' בנימין ברחובות בתאריך 19.9.1936.

היה בגן ילדים ליד ביה"ס מוריה, היה שם עד הכניסה לכיתה א', למד בביה"ס יסודי תלמוד תורה והמנהל היה שאול. לאחר מכן הביה"ס שינה שם לביה"ס מוריה, למד שם מכיתה א' עד ח'.

הצטרף לתנועת הנוער והעובד והתחיל לעבוד וללמוד במחנה תל נוף עד השירות הצבאי.

שירת בחיל האוויר בבסיס תל נוף, התגייס לצבא בשנת 1955.

השתחרר מהצבא בשנת 1957.

בשירות הצבאי היה טכנאי מטוסים, עם השחרור עבר לעבוד במוסך הנגב בצומת מסמיה

הבוס שלו היה חבר קיבוץ כפר מנחם.

המכונאי שעבד אתו במוסך אזור התעשייה ארא רחובות ואחרי חצי שנה בעבודה קשה כי עבדו בקפיצים ואז החליט שזה לא בשבילו ועזב.

התקבל לעבוד בחב' אלעל  בשנת 1958.

 

כדורגל

כשהיה ילד והיה בתנועת הנוער ומחנות עולים שם עסק בהתעמלות מכשירים וריקודי עם שמאוד אהב וגם רקד, משפחת מקחל היו משפחה של ספורטאים, כולם שיחקו כדורגל והיו מצטיינים.

מאיר הגיע לנוער של הפועל רחובות, בנוער מנהל הקבוצה היה ירח מנצור, שיחקו אתו שמואל קרטא, יהודה חדד, עזריקם בנאי, אימן אותם בנוער יוסף ליברמן, לאחר תקופה עבר לשחק בקבוצת הבוגרים של הפועל רחובות. בשירות הצבאי שיחק כדורגל בנבחרת חיל האוויר ובקבוצות חיל האוויר.

אימנו אותו בקבוצה הבוגרת עמנואל שפר  וסגל  ומשה ליטבק.

שיחקו אתו בקבוצת הבוגרים אחיו הגדול יהודה מקחל, יהודה חדד, שלום חדד, מאיר שרעבי, שלמה לוין, משה חלף, מאיר טוביאש ומעט מאוד אברהם גינזבורג, גדי יאנייק והשוער אדג'י והשוער בן רובי ועוד.

שיחק בהפועל רחובות עד שהתחיל לעבוד  באלעל הדרישה שלהם הייתה שיפסיק לשחק כי לא הגיע לעבודה בגלל הכדורגל ובגלל הפציעות.


התחיל לעבוד באלעל ואז לא יכל להמשיך יותר, הוא פרש בסוף שנת 1958, עבד באלעל במשך 44 שנים, מהם היה חמש וחצי שנים בשליחות מאלעל בארה"ב כמנהל הטכני.

לאחר סיום ההתקשרות של מאיר עם אלעל הלך ללמוד קורס נגרות ועשה עבודות בנגרות לכל המשפחה כולל לילדים וגם לביתו.

 

משפחה

נשוי לעליזה הבית של שאול זילברמן ז"ל שהיה קבלת ואיש ענק בכול מה שעשה, בניהם משה אידלמן, שאול היה איש נתינה בכל נפשו.

למשפחה ארבעה ילדים, תמיר בשם 61 , טלי בת 58, שרון בן 55, שולמית 48, 11 נכדים, חלקם נמצאים בחו"ל, שלושה ילדים של מאיר ועליזה נמצאים בארץ, רק הגדול בחו"ל.

האח הגדול של מאיר ששמו יהודה מקחל היה שחקן ברמה גבוה מאוד, שיחק כבלם, עבד בתנובה ונפטר בגיל 60, האח הנוסף רחמים היה שוער כדורגל מצטיין בהפועל רחובות במרמורק, נפטר לפני מספר שנים לאחר שקרתה לו תאונה, האח הקטן והאחרון ששיחק כדורגל היה שמואל מקחל (בולבול) היה איש מעניין ושחקן לא רע, עבר לגור באשדוד, יש לו שני בנים ורעייה נפטר לפני מספר שנים. מאיר מקחל שיחק במספר תפקידים בהפועל רחובות הן בהגנה והן בקישור.

 

קוריוז של גב' עליזה רעייתו של מאיר

ברח' באזור בית העם הייתה ספריה שם הכירה את בעלה מאיר שהיה בא גם לקרוא ספרים ושם הכירה אותו, כשחזרה מהספרייה ברח' יעקב עברה לרח' הרצל, שם השתולל מלך שעריים בוסי ואז ראה את עליזה שהכיר לפני ואפשר לה לעבור ואמר לה "את משלנו" (בוסי היה אדם אלים מאוד).

כיום מאיר ורעייתו עליזה גרים ברחובות ברח' הרצל, מאיר דואג מאוד לאשתו, המשפחה נפגשת לארוחות מידי שישי וחגים קבוע בביתם של עליזה ומאיר מקחל שנים רבות.

מאיר רואה משחקי כדורגל וכדורסל ואוהב משחקי נבחרת ישראל וכול המשחקים המרכזיים.

חסר רכיב