חסר רכיב

יהושע דניאלי- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם יהושע דניאלי במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד בפלורנטין בת"א בבית חולים הדסה בתאריך 21.6.1950, היה בגן ילדים בשכונת פלורנטין עד הכניסה לכיתה א', למד בביה"ס יסודי בשכונת שבזי בית ספר שלוש עד כיתה ד' ואז כל התלמידים עברו לביה"ס אחר בשם דרוינוס עד כיתה ח'.

גר יחד עם אחיו דני שהיה שחקן מצטיין מאוד בהפועל ת"א, אחרי השחרור של דני (התנאים לא אפשרו ליהושוע ללכת ללמוד כי אמו נפטרה כאשר היה בן 9 ונשאר רק עם אביו מנשה.

בגיל 14 וחצי התחיל לעבוד בנגריה בשכונת פלורנטין ע"מ לפרנס את עצמו ולכל צרכי הבית עד גיוסו לצה"ל.

אביו שהכיר אישה אחרת גר אתה ואחרי תקופה היא נפטרה והאב חי לבדו.

בתקופה הזו האח דני עזב את הבית לדרום אפריקה לשלוש שנים, שם שיחק בעיר קפטאון בקבוצת פורול שקיימת עד היום, יהושוע עבד עד לפני הגיוס ונכנס בשלב מסוים לשחק בקבוצת הילדים של הפועל ת"א, אימן אותו אלכס ליפבסקי בגיל 12.

המצב הכלכלי לא היה טוב היה אוכל מה שנתנו, בתקופה מסוימת אחותו שוש ואח בשם גבריאל ז"ל עזרו מבחינת מזון, אחותו שוש הייתה מרצה באונ' ת"א.

בכדורגל עבר יהושוע לקבוצת נערים א' ונערים ב' ולאחר מכן עבר לנוער, אימן אותו בנוער רחביה רוזנבאום.

שיחקו אתו בנוער קיקו רחמינוביץ, אריה בז'רנו, רוני קלדרון, דוד קרמו, גוגו מרדוחוביץ, עמי אדמוני, שיחק בנוער שנתיים.

בגיל 18 עבר לשחק בקבוצת הבוגרים עונה אחת והתגייס לצה"ל בנוב' 1968, שירת במפקדת מחוז דן ביפו ברח' יפת, שירת שם 3 שנים.

פנו אליו כאשר הגיעו לחדר הלבשה במשחק ליגה לנוער נגד הפועל כפר סבא והמאמן היה רחביה רוזנבאום והטיל עליו לבעוט בעיטת 11 מטר והבעיטה הזו שהבקיע הנוער של הפעול לקחו את אליפות המדינה, זה בשנת 67-8 ובאותו יום רחביה חיבק אותו ונישק אותו.

קיבל הצעה לעבור לשחק בהפועל מרמורק בתחילת שנות ה-70, הפועל ת"א העבירה את כרטיס הליגה שלו להפועל מרמורק וכשהגיע למרמורק היה בגיל 18 וחצי, שמח להגיע למרמורק, קיבלו אותו באהדה רבה.

במשחק ראשון שלו נגד הפועל בת ים כבש יהושוע דניאלי ממסירה של טוני שרעבי והקהל הריע לו למחווה שנתן כבוד לטוני.

יהושוע אהב את טוני שרעבי, הם היו בחברות טובה, הוא קיבל אותו כבן משפחה וכן במשחק הייתה כימיה גדולה בינהם, ידעו בדיוק לאן הם ירוצו כמו כן גם עם יורם אורנשטיין, בתקופה הזו הם אירחו את יהושוע בביתם בימי שישי כי בשבת שיחקו, היה גיבוש מלא בקבוצה, שיחקו אתו במרמורק טוני שרעבי, יורם אורנשטיין, גיורא בן ארי, יואש לוי, רוני מוסקוביץ, רפי צברי, מאיר חייקה, יהושוע גרינברג, דב רסלר ז"ל, המאמנים שהיו לו, יהודה חדד, משה ליטבק, בני קונפורטי שהיה מאמן כושר.

שיחק במרמורק 4 שנים ובמלחמת יום כיפור גויס והיה חצי שנה במילואים ולא יכול היה להגיע לאימונים.

לפני מלחמת יום הכיפורים התחתן יהושוע דניאלי עם בת זוגתו, נולד בן אחד כיום בן 51, התגרש ויותר מאוחר עם אשתו השנייה שנפטרה אבל יש להם סה"כ 4 ילדים בגילאים 39, 35, 29, 27.

הבת הקטנה נקראת על שם האח דני והשם שלה דניאלה, אחרי המלחמה ובגלל המצב כשהיה בן 23, פרש ממשחק הכדורגל בגלל שכבר היה נשוי + בן, והמלחמה קטעה את פעילותו הספורטיבית.

בתקופה ההיא גר בבת ים, התחיל לעבוד ביהלומים מפעל ברח' לבנדה, עבד שם 23 שנים, המפעל נסגר ועבר לעבוד בחב' אבטחה, לאחר מכן עבר לעבוד במערכות סטריאו לרכב כ-22 שנים.

כיום עובד בחב' אבטחה בראשון לציון, שם הוא מתגורר יחד עם רעייתו.

לא הולך למשחקים ולפעמים רואה משחקים מיוחדים, לפני מספר שנים היה בקשר עם שחקני עבר.

יש לו אחות בשם שוש, אח בשם גבריאל ז"ל ואח דני דניאלי שנהרג בתאונת דרכים בעזה בתאריך 6.10.77.

דני היה כוכב כדורגל ושיחק גם בהפועל באר שבע.

יהושוע כיום שומר שבת הוא ורעייתו מזה 20 שנה, מאוד שמח לפגישה בנושא עברו בכדורגל.

 

חסר רכיב