חסר רכיב

זכריה שעובי- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם זכריה שעובי במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד במרמורק רחובות בבית בתאריך 26.5.1937, המיילדת הייתה שדרה כוכבי, היה מגן ילדים בגן החשמונאים, בביה"ס יסודי למד במוריה שעריים מכיתה א' עד כיתה ח'.

בשלב מסוים המשיך ללמוד בביה"ס שנקרא בית חינוך בשיעורי ערב במתמטיקה, אנגלית וספרות.

התחיל לעבוד בחיל האוויר בחצור, היה חבר בנוער העובד והלומד, היה גם חבר במחנות עולים, שם היה מדריך, שם היה שנתיים וחצי.

בחצור שעבד ולמד היו הסעות לשם עם משאית.

כשלמד קיבל תעודות כשסיים, שהיו תעודות טובות מאוד וראו שהוא השקיע בלימודיו, התגייס לצה"ל בשנת 1955 והוא לא רצה להיות בחיל האוויר כי רצה להיות קרבי, אך דבר לא עזר לו כי המפקדים רצו אותו  בחיל אוויר ובבסיס חצור.

 

קוריוז

זכורי תכנן וסידר מקום לפצצה במטוס קרבי כשהוא עדיין לא חייל וזו הייתה המצאה מיוחדת והמפקד אמר לו שהוא עשה עבודה חשובה מאוד ואמר לו שהיו לפניו אנשים אחרים שניסו לתכנן את המקום לפצצה ולא יצא לפועל ורק זכורי עשה זאת.

שירת בחיל אוויר בחצור שנתיים וחצי, השתחרר מהצבא בסוף שנת 1957.

כשהשתחרר מהצבא לא הייתה עבודה בשום מקום, והמשיך להדריך במחנות העולים שם פגש זכורי את סעדיה שרעבי, ואת אשתו לעתיד, זכורי שהיה ממפלגת אחדות העבודה ועזרו לו רבות ובעיקר כוכבי שהיה מפאיניק .

זכורי לימד אותם מספר חודשים ואז סידרו לו אצל ירימי שהיה בלשכת העבודה והביא אותו לעבוד במכון ויצמן. עבד במשך 11 חודשים בגנטיקה של צמחים.

זכורי היה בכל עבודה וכל דבר היה מצליח ומוכשר מאוד.

בשלב מסוים התקשרו אליו מתעשייה אווירית שיגיע אליהם א' לעבוד ב' ללמד ועבד שם 44 שנים.

הוא היה אחראי על 129 עובדים ועובדות רשמיים, היה ראש ענף, היה מלמד חברים בכל המקצועות בתעשייה אווירית. בשלב מסוים נשלח על ידם לדרום אפריקה, א' ללמד ב' להנחות נושאים שונים אותם לא ניתן לפרט.

בגיל 65 בשנת 2002 יצא לגמלאות.

 

משפחה

נשוי לאסתר פרק ב', בעבר היה נשוי לאסתר כהן ולהם שני ילדים, ומאסתר פרק ב' ארבעה ילדים.

הבת בת 50, הבן השני שהוא כלכלן עם תואר שני בן 44, הבן השלישי בן 40 מנהל חשבונות והבן הצעיר מהנדס בן 34, וכן 7 נכדים.

 

כדורגל

התחיל לשחק בהפועל רחובות בקבוצת הנוער שלה, כאשר היה חסר להם שוער הוא עמד בשער, גם בתור ילד תמיד אהב את הדרך הקשה ומעולם לא חיפש הקלות והכול בהיותו בן 15.

מנהל הקבוצה שלו היה ירחמיאל מנצור ושיחקו אתו בנוער שמואל קרטא, בלצאל מודחי, ציון שרעבי, נפתלי חלף ושיחק שם עד גיוסו לצה"ל.

עבר לשחק בקבוצת הבוגרים של הפועל כשוער ולאחר מכן שיחק כמגן, אימנו אותו בהפועל רחובות עמנואל שפר, זאב בסרגליק ודוד לוקר, שיחקו אתו בקבוצת הבוגרים בצלאל מודחי, יהודה חדד, מאיר שרעבי, משה חלף, נפתלי חלף, ציון שרעבי ועוד.

במשחק ליגה אחרון ירדה הפועל רחובות לליגה ב', זה היה במחזור האחרון  נגד מכבי רמלה והקבוצה ירדה ליגה, זה היה בשנת 1961. שנה לאחר מכן עבר זכורי לשחק בהפועל מרמורק, שיחק שנים רבות במשחק הכדוגל והיה נחשב כמגן מעולה וקראו לו הסוס האציל. השקיע רבות כשחקן בהפועל מרמורק.

בשנת 1969 פרש ממשחק הכדורגל והתחיל לאמן את הילדים של הפועל מרמורק במשך שנים.

אימן גם באופן פרטי את קבוצת חצור.

החליף אותו בקבוצת הנוער כמאמן גיגי כהן את הקבוצה של הפועל מרמורק.


לזכורי הייתה תעודת מאמן, משפחת שעובי יש משפחה לתפארת, כמעט כולם ספורטאים ואוהבי ספורט כולל את השמות הבאים: אחיו בני שעובי, טוני שרעבי ז"ל.


כיום עוקב אחרי קבוצת הכדורגל של הפועל מרמורק ורואה משחקים בטלוויזיה הן בארץ וחו"ל, אוהב ספורט מאוד, במהלך השנים התקרב לדת ושומר מצוות.

יש לציין את עזרתה הגדולה של אשתו שעוזרת לו מאוד, שמה אסתר וחיים בזוגיות נהדרת.

חסר רכיב