חסר רכיב

ניר לוין- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם ניר לוין במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד ברחובות בבית החולים קפלן בתאריך 4.3.1962, גן ילדים ברח' לוין אפשטיין, שם הגננת אורה מוקסי וכן בגן של פרחיה מירמלשטיין וזה היה ליד ביה"ס וייצמן וגננת נוספת שרה.

ביה"ס יסודי וייצמן המנהל יעקב שוורץ ולאחר מכן המנהל שימחוני (פרטלה), למד 6 שנים בוויצמן, מורה לספורט היה חיים ארנון, לאחר מכן עבר ללמוד בביה"ס קציר, המורה שלספורט היה יהודה סנדלר, במהלך הפסקות שיחק ניר כדורגל וכדוריד, המורים השפיעו עליו בנושא המשחק, בעיקר במשחק גמר ביה"ס בשנת 1980 בין ביה"ס קציר לביה"ס נוף ים, הייתה שם  שערורייה גדולה וקציר הפסידו בגביע, ניר היה שחקן מצטיין בכדוריד, בזמן הזה קיבל מצטיין בנבחרת הנוער בכדוריד, וכן גם בכדורגל, המאמן בכדורגל היה ג'ק מנסל.

ניר פרש מכדור יד ועסק רק בכדורגל.

היה 6 שנים בביה"ס קציר בחטיבה + תיכון במגמה ביולוגית וקיבל בגרות.

לאחר סיום ביה"ס קציר התגייס לצה"ל באוגוסט 1980 בתפקיד מש"ק תותחנים עם קצין תותחנים ראשי והיה גם משק כוח אדם כ-3 שנים ויצא לאימונים ומשחקים בזכות יצחק שני שהיה קצין שלישות ראשית של התותחנים.

 

כדורגל

התחיל בענף הכדורגל והגיע להתאמן ולשחק במכבי רחובות ובמגרש מכבי, מי שמשך אותו להגיע היה אבא של אורן קהת. המאמן הראשון שם היה אריה שרעבי, שיחקו אתו שם הרצל השוער, אדי, אייל סלבין.

אביו של ניר שלמה לחץ על ניר שיבוא לשחק בהפועל מרמורק, זה היה בשנת 1975 בגיל 13.

המאמנים היו: חזי בנק, גדי אבירם, זה היה במח' הנוער.

בגיל 16 בשנת 1979 עבר ניר לשחק בקבוצת הבוגרים, המאמן היה גיגי כהן שהשפיע רבות על ניר, שיחק בתחילת דרכו בהפועל מרמורק כבלם, אך בזמן שהגיע מאמן אחר פנחס קינסטליך, הפך אותו מבלם לחלוץ, היה בפועל מרמורק עד שנת 1984 והקבוצה עלתה לליגה ארצית, זו הייתה ליגה השנייה בישראל, וניר היה מלך השערים בשנת 1982. שיחק שנה נוספת בליגה הארצית ואז עבר לשחק בהפועל פתח תקוה.

בשלב מסוים עשה ניר חוזה מאוד נמוך עבורו כדי שיוכל לעבור בסוף השנה להפועל פתח תקוה וכן הדבר נעשה כדי להתקדם שם. המנג'ר היה גיורא שפיגל, ניר שיחק בהפועל פתח תקוה 8 שנים, מאמנים נוספים שהיו דרור ברנור ואברהם גרנט ל-5 שנים.

בשנת 1990-1989 עבר ניר לשחק בגנט הבלגית ושיחק שם שנה, לאחר מכן חזר להפועל פתח תקוה והמאמן היה אברהם גרנט, ניר היה מלך השערים והקבוצה הגיע למשחק הגמר בגביע המדינה נגד מכבי חיפה.

בתחילת המשחק הורחק שחקן של הפועל פתח תקוה  והיה בלגן גדול.

ניר היה שחקן מומחה לפרוץ לרחבה והבקיע הרבה שערם וכן סחט הרבה פנדלים.


משפחה

שם אביו שלמה שעבד שנים רבות באגד רחובות וכן היה שחקן בפועל רחובות עם המון היסטוריה.

ניר נשוי לגבי ולהם שני ילדים, רוני ואלון ונכדה אחת, גרים במזכרת בתיה מספר שנים .

כיום ניר פרשן בטלוויזיה, מעביר קורסי מאמנים, מנטור וניר לוין מאוד מקצועי ועצמאי.

תמיד בחייו עסק בכל תחומי הספורט וכן מעביר הרצאות וסדנאות.

כפרשן מפרשן במשחקי הכדורגל הן בארץ והן בחו"ל, מאוד מקצועי  וכיף לשמוע אותו.

כשהיה שחקן בהפועל פתח תקווה היה גם שחקן נבחרת ישראל, תמיד הרגישו שיש לשחקן הזה ביטחון, שליטה בכדור ובעיטה טובה לשער, פשוט שחקן יוצא מן הכלל.

אימן בקבוצות הכדורגל מכבי ת"א מספר שנים, הפועל ת"א, הפועל פתח תקווה, נבחרת הנוער של ישראל.

חסר רכיב