חסר רכיב

דני שטרנפלד- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם דני שטרנפלד במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד בקיבוץ נען בתאריך 26.7.1946, היה בגן ילדים בקיבוץ נען, ביה"ס יסודי בקיבוץ נען מכיתה א' עד ח'.  למד בתיכון בקיבוץ נען עד י"ב.

התגייס לצה"ל בשנת 1965, דבר שנקרא בני משקים לפיקוד, שירת עד 1995 בצבא בנחל, היה רס"ר מחנה 80, ראש ענף התיישבות, הקימו 50 האחזויות שהפכו ליושבי קבע, כל ישובי בקעת הירדן, ישובי יהודה ושומרון וסיים כסגן מפקד מחנה 80 (רק בגיל 34 הלך לקורס קצינים). סיים כסגן אלוף, אחרי השחרור, לקח על עצמו את אתר הנצחה של חללי הנחל וחטיבת הנחל שהפך למפעל חיים.


כרגע הוא מנכ"ל העמותה להנצחת חללי הנחל ומנהל אתר ההנצחה, האתר מנציח במותם ציוו לנו את החיים. האתר פעיל ע"י הנצחה חיה ומגיעים כ-40 בני נוער במסגרת תנועת הנוער, משרד החינוך וכמובן ישנים במקום תחת כיפת השמיים, האתר פרוס על 100 דונם.

 

כדורגל

הגיע למגרש הפועל רחובות בשנת 1962 בגיל 16 כאשר אחיו ארנון ז"ל שיחק בקבוצת הבוגרים של הפועל רחובות עם משה גמליאל וגדי יאנייק. ארנון אחיו היה חקלאי בקיבוץ נען, הלך ללמוד קורס של מורי התעמלות בוינגייט, עבר לגור בכפר סבא ולשחק בהפועל גבעת חיים ומשם להפועל רעננה, אימן את הפועל רעננה והפועל טייסה, נשוי + 2 ילדים, בגיל 45 נפטר ממחלת הסרטן. 


דני שטרנפלד שיחק בקבוצת הנוער של הפועל רחובות, המנהל שלו היה ירחמיאל מנצור, המאמן היה יוסף ליברמן, שיחקו אתו ברחובות רוני מוסקוביץ, בילי, רני עמירם, בולי, יורם אורנשטיין, טוני שרעבי, דובי רסלר,  גיורא בן ארי. שיחק בנוער שנתיים ובגיל 17 עבר לשחק בהפועל מרמורק רחובות ביחד עם רוני, יורם, טוני, יואש לוי, גיורא ואז שיחקו בליגה א' יחד שנים רבות.


בשתי העונות לפחות הבקיע דני שערים רבים וזכה במקום הראשון כמלך השערים, במשחק ליגה כבש 4 שערים לרשת הפועל באר שבע וכן כבש 4 שערים לרשת ביתר ירושלים, הם שיחקו בימק"א, יצאו בקושי מהמגרש.


דני הרגיש בהפועל מרמורק כבן משפחה ולא כנטע זר שבא מקיבוץ, הוא שיחק קיצוני שמאלי ובועט בימין, ושיחק גם כחלוץ מרכזי.

בשלב מסוים כשחתם קבע עבר לשחק בהפועל חדרה תמורת שחקן בשם משה סקלוט, שיחק בהפועל חדרה 3 שנים עד לפרישה, שיחקו אתו בחדרה שלום שוורץ, ארגז, ארצי, דני הרשקוביץ, בלנרו, המאמן היה אורי ויינברג.

כמו כן  הבקיע שערים רבים גם בהפועל חדרה.

 

משפחה

אבא גדול בובי שטרנפלד, עלה מגרמניה לקיבוץ נען, היה שוער כדורגל של הפועל ראשון מס' שנים, החליף אותו בראשון יעקב חודרוב, היה גם אלוף בטניס שולחן בארץ ושופט משחקים בכדור עף, בגיל 17 דני הכיר את אשתו לעתיד שהגיעה ממרוקו וצרפת ובאה לאולפן.


הקיבוצניקים לא הרשו לרקוד ריקודים סלוניים אבל הלכו אליהם לאולפן לרקוד סלונים, והמרוקאית משכה אותו ומגיל 17 הם ביחד, התחתנו בקיבוץ ונשואים  54 שנה ויש להם 3 ילדים ו-9 נכדים, שני הבנים שיחקו כדורגל בבית אליעזר בליגה ב'.


הנכדים נכד אחד משחק באיאקס אמסטרדם בנוער ונכד שני משחק בקיבוץ עמיר, המשפחה מאוד מלוכדת, הבנים והבת מתקשרים כל יום לשאול לשלום ההורים, כל סוף שבוע הנכדים מאחלים רק טוב, גרים בגבעת אולגה ליד הים, כל  בוקר דני בשעה 06:30, שוחה בים ועושה הליכה.


כמעט ולא הולך למשחקי כדורגל וכן הולך למשחקי מכבי חיפה או הפועל חדרה ובעיקר עוקב אחרי הפועל מרמורק בעיתון.

 

רואה משחקים של ביארן מינכן, ריאל מדריד, בארץ אוהד את מכבי חיפה.

חסר רכיב