חסר רכיב

חגי שרעבי- ראיון אישי [כדורגל ברחובות]

ראיון שקיימו משה אידלמן ואריה פלד עם חגי שרעבי במסגרת מיזם ראיונות עם כדורגלנים רחובותיים:

נולד בבית במרמורק בתאריך 18.6.1955.

היה בגן ילדים בגן דתי ברח' החשמונאים, למד בביה"ס יסודי, גר ברח' החשמונאים עד כיתה ד'

לאחר מכן עבר ללמוד בבית הספר הדתי ברח' בשיכון סלע עד כיתה ח' והמשיך ללמוד בחשמונאים שהפך להיות ביה"ס מקצועי תיכוני, למד שנתיים, ואחר כך התחיל לעבוד בבניין.

התגייס לצה"ל בשנת 1974 אך שוחרר על סעיף שמיעה אחרי שמונה חודשים, אבל המשיך לעשות מילואים.

הוא היה נהג במשטרה צבאית.

עבד בבניין אצל האב זכריה, שנות השמונים אחיו שילה שרעבי הפך לחברה וחגאי עבד אצלו, הם עבדו ועשו כמה בניינים והתפקיד היה להסתובב בתוכם ולעבוד שם, עבד עד שנת 2013 עם שילה, בשנת 2013 אחיו שילה חלה בדימנציה ולא הרגישו עליו שהוא חולה כי היה איש שמח ובדרן גדול, חגאי היה מתחיל את עבודתו בשעה 06:00 בבוקר, כמו כן היה קרוב מאוד לשילה.

חגאי עבד כל יום עד שעה 15:00 ומשם היה יוצא לאימוני כדורגל.


בגיל 12 הגיע חגאי לשחק בקבוצת הנערים של הפועל מרמורק, אימן אותו זקורי שעובי ולאחר מכן אימן אותו יואש לוי, שיחקו אתו בנערים משה אוקולמברה, שלמה נחמיאס, מנחם עדני ואבטליון שרעבי.

בגיל 15 וחצי הגיע לשחק בנוער של הפועל מרמורק, המאמן היה בני קונפורטי.

בגיל 17 וחצי שנה אחרי הדרבי בחיפה, עבר לשחק  בקבוצת הבוגרים של הפועל מרמורק. שיחקו איתו יועש לוי, יורם ארנשטיין, אילן קריאף, מאיר חייקה, גיורא בן ארי, אהוד שלומי, וג'ימה.

אימנו אותו יהודה חדד, גיגי כהן, צ'וצ'קו לוי, אורי הילמן ופיני קינסטליך.

שיחק בקבוצה הבוגרת 9 שנים, במשחק חשוב נגד הפועל אשקלון במגרש ברחובות שהיה קרב עלייה לליגה ארצית זה היה בשנת 1978 ואז חגאי כבש את שער הניצחון בדקה ה-90 המאמן היה גיגי כהן.

משחק שני בשנת 1979 היה  נגד מכבי חיפה בקרית אליעזר, מרמורק ניצחה 2:0 משערים של פטאל.

בדרך כלל חגאי שיחק במשחקים קובעים הן לירידה והן לעלייה, במשחק ליגה שבו ניצחה הפועל מרמורק את הפועל לוד חגאי כבש 3 שערים, זה היה בשנת 1976, שיחק מספר שנים עם יוסי פטאל, מאיר חייקה, אהוד שלומי, זורי שעובי, ניר לוין, ובשנים האחרונות גם אהוד אידן.

פרש ממשחק הכדורגל בגין 28 בגלל עייפות, היה נשוי עם 2 ילדים ועבודה קשה ואשתו לחצה אותו להפסיק לשחק כי בשבתות לא היה אף פעם בבית. בהחלטתו לפרוש בשנת 1982 עלו ליגה הצעירים כי למכבי רחובות רצו אותו לשנה הוא לא התחבר שם כי רצה רק מרמורק.

ההנהלה של מרמורק רצו את חגאי ולחץ השחקנים שלא היה להם שחקני ספסל שהוא יהיה מבחינה מורלית שם.

הקבוצה עלתה לליגה ארצית, תקופה מסוימת עוד שיחק בערבים במגרשים קטנים ולאחר מכן שיחק  בוותיקי רחובות מספר שנים, הגוף שלו שהתבגר גרם לו להפסיק, גם הפציעה שנפגע במשחק ליגה וותיקים הגבילה אותו למשך שלושה שבועות שלא שיחק, רואה משחקים בטלוויזיה לפחות 3 פעמים בשנה נוסע למשחקים בחו"ל, השנה נסע ללונדון יחד עם חברו זורי שעובי, רואה רק לפעמים משחקים.


לחגאי יש אישה בשם טובה ושלושה ילדים ושני נכדים.

חסר רכיב