חסר רכיב

משפחת פורר

יהושע פורר נולד ברוסיה, עלה לארץ ב - 1903, נפטר ב - י"א כסלו תר"פ (3.12.1919)
שרה פורר -  לא ידועים פרטים נוספים

צאצאים: יצחק, יוסף, יעקב, אברהם, עזרא, אליעזר משה, אסתר

יהושע פורר 'אבי המשפחה' נולד ברזינאו (רוסיה). הוא קיבל חינוך מסורתי ב"חדר" ובישיבה. עסק בחו"ל בנכסי דלא ניידי. היה פעיל ב"חובבי ציון" והיה חבר אגודת "מנוחה ונחלה" , דרכה רכש 120 דונם ברחובות. נשא לאישה את שרה.

בשנת 1893, שלוש שנים אחרי שהמושבה נוסדה, שלח את שני בניו יעקב ועזרא לארץ ישראל. ב-1903 עלה ארצה עם שאר בני המשפחה. היה חבר ועד המושבה, גבאי בית הכנסת וחבר בוועד תלמוד תורה במושבה.

נפטר ברחובות בי"א בכסלו תר"פ (3.12.1919) והובל לקבורה בהר הזיתים.

יעקב פורר
יעקב פורר נולד בבריסק (רוסיה) בשנת 1874. היה בין הרוכבים שקיבלו את פני הרצל בעת ביקורו במושבה. נשא לאישה את בתיה, בתו של יהודה ליב יוסיסוב (יוספזון), ב-1901 ונולדו להם 4 ילדים: מרדכי, שפרה, יוסף ויהודה.

יעקב נפטר ב-17.10.1946

עזרא פורר נולד בבריסק בשנת 1881. נשא לאישה את עלקה דבורה, בת ר' יצחק אייזיק בן-טובים.

ב-1893 עלו האחים (יעקב ועזרא) ארצה. הם נטעו כרם בנחלה שאביהם רכש ברחובות ועיבדו במסירות את כרמיהם, אשר ניטעו עם ייסוד המושבה על ידי חברת "מנוחה ונחלה". בשנות ה-30 כשלא נמצאו לקוחות לקניית היין עקרו את כל הכרמים ונטעו תחתיהם פרדסים.

עזרא עבר מאוחר יותר לתל-אביב ופתח שם בית מסחר לרהיטים. היה ממייסדי המרכז המסחרי בתל-אביב והיה פעיל בהסתדרות הסוחרים.

נפטר בתל-אביב בשנת 1940

בתיה ויעקב פורר עם בניהם, 1916
מרדכי פורר, בנו של יעקב פורר, נולד ברחובות בשנת 1903, בבית הראשון של המושבה, אותו הקים סבו (יהודה יוספזון) ברחובות. הבית קיים עד היום. כל חייו עסק מרדכי בחקלאות והיה אחד הפרדסנים הבולטים בארץ.

יוסף פורר, הצעיר בבניו של יעקב ובתיה פורר, עסק כל חייו בחקלאות בפרדסי המשפחה. נשא לאישה את לנה קוזמינסקי, שהיתה רוקחת בקופת חולים מאוחדת ועקרת בית מהוללת.

יהודה פורר, בנו של יעקב פורר, נשא לאישה את לולה לבית דמבו.
חסר רכיב